کد خبر : 283

پیرجبهه های جنوب چهره در نقاب خاک کشید

پیرجبهه های جنوب چهره در نقاب خاک کشید

بوشهر۲۴: پیکر سیدمهدی رضوی از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس با حضور خانواده و شماری از همرزمان و دوستدارانش به خاک سپرده شد.

بوشهر24: پیکر سیدمهدی رضوی از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس با حضور خانواده و شماری از همرزمان و دوستدارانش به خاک سپرده شد.

به گزارش «بوشهر24»؛ آئین تشییع وی از بسیج مرکزی آغاز و در جوار همرزمانش در گلزار شهدای بهشت صادق به خاک سپرده شد.

سیدمهدی رضوی پدر دکتر سیدعبدالجلیل رضوی مدیرعامل اسبق سازمان منطقه ویژه پارس دوشنبه شب براثر  کهولت سن در منزل شخصی اش واقع در محله بنمانع بوشهر دار فانی را وداع گفت.

مرحوم رضوی که در سال 1308 در روستای چاهکوتاه از توابع شهرستان بوشهر به دنیا آمد، طی هشت سال دفاع مقدس با وجود آنکه ششمین دهه زندگی خود را می گذراند، 3 سال در جبهه های جنوب حضور یافت که با توجه به کهولت سنش، این مدت حضور در جبهه کم سابقه  به شمار می رود. همین امر باعث شده بود که رزمندگان او را به عنوان سید خوش مشرب و با صفا به یکدیگر معرفی کرده و  لقب «آقا» را به او دهند.

  سید مهدی را کوچه های خاکی بوشهر میشناسند. سید مهدی شاخه ای از کوثر زلال زهرا (س) بود، فرزندی از نسل ان شفیعه روز محشر. مرام و کردار سید مهدی زبانزد عام وخاص بود، مظلومیت او در میان محل وشهر حتی راه رفتن او خاطره انگیز بود. از وجود تقوایش مارا به دیدن او خوشحالی دیگری در پی داشت.

غیرت حیدری او در زمان روح الله او را پروانه وار به جبهه کشاند تا اسم خود را در دفتر مجاهدان فی سبیل الله ثبت نماید. خیلی غیرت می طلبید رفتن به جبهه در ان زمان. کسی این رفتن را سبک نگیرد. بودند تسبیح بدستان که نرفتند و غر زدند از گرما و سرمای جبهه و از ورود به  صحنه نبرد شاکی میشدند، اما سید رفت  و فرزندانش را نیز ترغیب میکرد.

سید مهدی در جبهه یک روحیه ساز بود و با ان روحیه متمایزش، امده بود به جبهه در عین حالیکه در بسیج استان بوشهر  وصیتنامه ای نوشت و در آن ذکر کرد: «رفتنم برای پایداری دین جدم رسول الله است، تا روح الله  خمینی (ر ه )احساس بی یاوری نکند. رفتم تا خونم نثار درخت تناوراسلام  کنم. اگر خدایم صلاح بیند».

اما تقدیر میخواست سید مهدی 13 رجب 93 در محفل جشن کروبیان دفتر حضور در بهشت را امضا کند. ما را به دعایت خیرت  سید مهدی دعاکن که قبولی اعمال نیکت با عروجت از دنیا در این روز ولادت مولایت علی (ع) و خاک سپردنت همراه  با شب وفات عمه سادات حضرت زینب (س) مصادف و توام شد.

گفتنی است مراسم بزرگداشت  آن مرحوم روز جمعه 26 اردیبهشت ماه مسجد ولی عصر روستای چاهکوتاه وهفتمین روز درگذشت نیز شنبه 27 اردیبهشت ماه بعد از ظهر در حسینه اباعبدالله الحسین بهشت صادق(ع)  برگزار خواهد شد. / خلیج فارس - دلیران تنگستان

پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد نصوری در تشییع پیکر سیدمهدی رضوی اقامه نماز آیت الله صفایی بوشهری بر پیکر سیدمهدی رضوی پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد
پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد نصوری در تشییع پیکر سیدمهدی رضوی اقامه نماز آیت الله صفایی بوشهری بر پیکر سیدمهدی رضوی پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد پیکر سیدمهدی رضوی تشییع شد

ارسال نظر