کد خبر : 326

مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان بوشهر:

جایگاه بعضی از مسئولین فرهنگی جهنم است

جایگاه بعضی از مسئولین فرهنگی جهنم است

بوشهر۲۴: وی افزود: نظام آموزشی ما بلعکس عمل می کند، بچه مسلمان تحویل می دهی لاییک پس می دهند، نماز خوان تحویل می دهی بی نماز پس می گیری، دختر محجبه تحویل می دهی فشن پس می گیری، این نشانگر چیست؟

بوشهر24: مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان بوشهر گفت: بعضی از مسئولین فرهنگی و متولیان امر تعلیم و تربیت که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت دارند و یا داشته اند اگر به عمد در وظایف خود در هدایت جامعه کوتاهی کرده باشند و توبه نکرده و اصلاح نشوند  جایگاهشان جهنم است.
 به گزارش "بوشهر24"، حجت الاسلام محمد رضا فکوری در جمع بسیجیان این شهرستان به دغدغه های مقام معظم رهبری در مورد مسائل کشور و علی الخصوص فرهنگ پرداخت و گفت: در مساله هسته ای ما تا کی باید شاهد تعلیق یکجانبه باشیم، در حال حاضر طرفهای مذاکره کننده ما را در حالت احتضار نگه داشته اند، سمت و سوی ما مشخص نیست بلکه در بین برزخ مانده ایم.

وی افزود: از این طرف هرچه غرب بیشتر شرط داشته اند ما نقدا انجام دادیم، از آن طرف هر چه آنها باید انجام دهند در اما و اگر است، می گویند اگر ما به نتیجه رسیدیم، اگر ما اطمینان پیدا کردیم، آنوقت بخشی از تحریم ها را با شیب ملایم برمی داریم، حالا ملاک تشخیص چیست،می گویند ملاک تشخیص هم ما هستیم یعنی حالا حالاها بدو تا پاهات نرم بشه،از این طرف ما خودمان داوطلبانه خودمان را تعلیق کرده ایم در مقابل آنهاتحریم را محکم گرفته اند.

فکوری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد مقوله فرهنگ در جمع مردم ایلام مبنی بر اینکه برخی ها معتقدند حکومت نقشی در بهشت رفتن مردم ندارد، به ما چه که چه کسی به بهشت می رود، چه کسی جهنم، مردم آزادند،اظهار داشت: بله مردم آزادند برای رفتن به بهشت یا جهنم ولی حکومت اسلامی وظیفه دارد فضای عمومی جامعه را بطوری مهندسی کند، فضا سازی کند که حرکت عمومی و فضای عمومی جامعه به این سمت باشد، اگر کسی وارد جامعه شد برای دینداری دچار مشقت نشود؛ راحت دینداری کند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم خطاب به اهل ایمان می فرماید: یا ایها الذین آمنوا قوا انفسکم و اهلیکم نارا( خودتان و اهلتان را از آتش جهنم نجات دهید)، خاطرنشان ساخت:  پس اگر کسی در نجات خود کوتاهی نمود به جهنم می رود، اگر خودش را نجات داد ولی در نجات اهلش کوتاهی کرد باز هم  به جهنم می رود.

این مقام مسئول تصریح کرد: برخی از فرزندان روز قیامت از دست پدر و مادرهایشان شکایت می کنند که اینها ما را تربیت نکردند و خداوند برخی از پدر و مادرها را بخاطر فرزندانشان عذاب می کند اگر در تربیت آنها تعلل کرده باشند.این در مقیاس کوچک است در مقیاس بزرگتر هم همین است.

وی عنوان کرد: بنده به عنوان روحانی یک مسجد اهل مسجد اهل من هستند باید در هدایت آنها تلاش کنم چون مسئولیت پذیزفته ام اگر چنین کاری نکنم جهنم جایگاه من است، آقای مدیر کل، استاندار، وزیر، رئیس جمهور هر چه مسئولیتشان بزرگتر باشد اهلشان نیز بیشتر است و باید پاسخگو باشندلذا سیره بزرگان ما این بود که تا می توانستند مسئولیت نپذیرنر چرا که پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی باید حساب پس داد باید تاوان برخی از قصورات و کوتاهی ها را داد برخی اینها تاوانش قهر الهی است.

فکوری با اشاره  به داستانی در این مورد اشاره گفت: اگر شک داریم بهتر است یکبار دیگر داستان درخواست عقیل از حضرت علی(ع) را که کمی بیشتر از حقش از بیت المال را از برادرش طلب کرد را مرور کنیم که امام علی (ع) آتش گداخته ای در دست عقیل گذاشت وقتی عقیل ناله کرد و زبان را به گلایه گشود  که من از تو کمی بیشتر از حقم طلب کردم و تو مرا به آتش گداخته می سوزانی امام فرمود: عقیل جان تو تحمل آتش دنیا را ندارد پس چطور می خواهی برادرت را به واسطه نافرمانی به آتش قهر خدا بسوزانی.

وی ادامه داد: چطور کسانی که در تربیت نفوس جامعه تعلل و مسامحه کرده اند و در برخی اوقات در انحراف جامعه نقش داشته اند در حالی که محل ارتزاق آنها از بیت المال مسلمین بوده منتظر چیزی غیر از عذاب نباشند.

فکوری گفت: ما حق تفتیش و تجسس در زندگی خصوصی افراد نداریم  ولی وظیفه تعلیم و تربیت و ریل گذاری به سمت سعادت را داریم پس نباید جو عمومی و تعلیم و تربیت جامعه را به حال خود رها کرده و بگوییم خودشان یاد می گیرند مگر انسان علف بیابان است، انسان درخت پر ثمری است که باید باغبان داشته باشد، باغبان در جامعه اسلامی حکومت است.

وی با طرح این سئوال که چرا باید در جامعه اسلامی خانواده متدین ما دغدغه این را داشته باشد که فرزند خود را به چه نظام آموزشی تحویل دهد، بیان داشت: نظام آموزشی ما بالعکس عمل می کند، بچه مسلمان تحویل می دهی لاییک پس می دهند، نماز خوان تحویل می دهی بی نماز پس می گیری، دختر محجبه تحویل می دهی فشن پس می گیری، این نشانگر این است که فکر بعضی ها  در سیستم انحراف داشته و جو حاکم بر فضای مراکز تعلیم و تربیت منفعل و ناسالم است که برخی از این کاستی ها نشان از تعلل بوده و برخی نشاگر خیانت به عرصه فرهنگ است.

مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان بوشهر یادآور شد : بعضی از مسئولین فرهنگی و متولیان امر تعلیم و تربیت که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت دارند و یا داشته اند اگر به عمد در وظایف خود در هدایت جامعه کوتاهی کرده باشند و توبه نکرده و اصلاح نشوند  جایگاهشان جهنم است

ارسال نظر