کد خبر : 336

انتقاد امام جمعه از بدعتی جدید در گناوه

انتقاد امام جمعه از بدعتی جدید در گناوه

بوشهر۲۴: امام جمعه ورییس شورای فرهنگ عمومی گناوه گفت: میهن اسلامی ایران دارای ظرفیت های بالقوه اقتصادی فراوانی است که تاهنوز نتوانسته ایم آن طور که شایسته کشور است، از آنهااستفاده کنیم.

بوشهر24: امام جمعه ورییس شورای فرهنگ عمومی گناوه گفت: میهن اسلامی ایران دارای ظرفیت های بالقوه اقتصادی فراوانی است که تاهنوز نتوانسته ایم آن طور که شایسته کشور است، از آنهااستفاده کنیم.
به گزارش "بوشهر24"، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با موضوع تبیین شعارسال افزود: ظرفیت های اقتصادی ایران برای آحاد جامعه واضح و مشخص است که باید با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی ازاین فرصت ها بهره لازم برده شده تا رهبر فرزانه انقلاب دیگر دغدغه ای نسبت به مسایل اقتصادی کشور نداشته باشد.

اقتصاد مقاومتی راهکاری مفید دربرابر فشارهای اقتصادی وتحریم

وی اظهارکرد: اگر از ظرفیت های موجود اقتصادی استفاده صحیح و بهینه شود دشمن به هیچ وجه نخواهد توانست به اهدافی که ازطریق جنگ تمام عیار اقتصادی علیه نظام وملت در پیش گرفته، دست یابد.

امام جمعه گناوه گفت: تفکر و مدیریت جهادی بر پایه سیاست های ابلاغی رهبرمعظم انقلاب، اصل 44 قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی راهکاری مفید و ثمربخش دربرابر فشارهای اقتصادی وتحریم های ناجوانمردانه دشمنان است که باید آحاد جامعه نصب العین خود قراردهند.

وی افزود: برگزاری مناقصه ها و مزایده پروژه ها از سوی مسوولان بدون توجه به قوانین می تواند لطمه به اقتصاد کشور وارد کند که باید آنان به این مهم توجه جدی و دقت کنند.

رکنی حسینی گفت: مسوولان در برگزاری مزایده و مناقصه طرح ها، باید با رعایت قوانین و مقررات بدون درنظرگرفتن منافع شخصی وحزبی با پیمانکاران قرارداد منعقد کنند.

پروهژه های نیمه تمام در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد

امام جمعه گناوه با بیان این که مسوولان این شهرستان طرح هایی را پیگیری و اجرایی کنند که اولویت دار و برای منطقه مفید باشد، گفت: پروژه میدان امام علی (ع)، جاده دیلم به گناوه و چند طرح مهم نیمه تمام باید در اولویت کاری مسوولان ذی ربط قرار گیرد.

وی توجه به بحث فرهنگ را نیز مهم دانست و افزود: به تعبیر رهبرمعظم انقلاب، اقتصاد زیرمجموع فرهنگ است و اگر دراین حوزه دقت و توجه جدی شود خیلی از مسایل و مشکلات جامعه برطرف می شود.

آسیب جدی موازی کاری در ادارات فرهنگی به فرهنگ کشور

وی بیان کرد: درحالی که انقلاب کشور انقلاب فرهنگی بوده نباید پس از گذشت حدود چهار دهه از عمر پربرکت آن تاهنوز نیازمند جهاد فرهنگی باشیم.

رکنی حسینی گفت: موازی کاری و تعدد مراکز تصمیم گیری ادارات فرهنگی و نبود سیستم یکپارچه از دیگر مشکلاتی است که به حوزه فرهنگی کشور ضربه و آسیب جدی وارد می کند.

امام جمعه گناوه گفت: توجه جدی به عناصر باورها و عقاید دینی که همان اصول دین است محور اصلی فرهنگ را تشکیل می دهند که باید تلاش شود در رفتارهای فردی و اجتماعی تقویت و نهادینه شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی گناوه گفت: جلسه های این شورا براساس یک برنامه ریزی و با دستور کار مشخص برگزار می شود.

مصطفی محسنی افزود: از زمان شروع فعالیت این شورا تصمیم های مهمی اتخاذ شده که مورد استقبال عموم قرار گرفته است.

وی اظهارکرد: استفاده از نقطه نظرات اعضا کمک شایانی به شورا در تصمیم گیری ها می کند.

اجرای طرح معنوی برکت در مغازه های گناوه

امام جمعه گناوه گفت: طرح معنوی برکت زمینه خوبی برای ترویج فرهنگ اسلامی درجامعه بویژه بازاراست که باید در مغازه های گناوه اجرایی شود.
حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود: این طرح که تاهنوز در استان بوشهر اجرا نشده برای مغازه داران علاوه بر اجر معنوی، اثرات و برکات فراوانی در رزق وروزی آنان خواهد داشت.

وی اظهارکرد: در اجرای این طرح ، مغازه داران هر صبح که مغازه های خود را باز می کنند به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید بپردازند.

امام جمعه گناوه گفت: برای اجرای این طرح در سطح شهر اطلاع رسانی گسترده انجام و از نیمه شعبان شروع شود.

نصب بنر بزگ متوفی بدعتی جدید در شهر

وی در باره بدعت هایی که خانواده های اموات در سطح شهر انجام می دهند ابراز نگرانی کرد و خواستار جلوگیری از بدعت ها شد.

رکنی حسینی، نصب بنر بزرگ متوفی در سطح شهر را از بدعت هایی دانست که به تازگی در سطح شهر مشاهده می شود و می تواند علاوه براین که زیبنده شهر و خلاف فرهنگ جامعه است ذهن رانندگان را متوجه به خود کرده و حادثه آفرین شود.

وی حکاکی اسمای الهی و آیات قرآن روی سنگ قبر اموات را نیز خلاف موازین شرعی دانست و از حکاکان خواست تا دیگر اقدام به نوشتن این مطالب نکنند.

امام جمعه گناوه گفت: مردم در زمانی که قصد فاتحه خواندن بر اموات خودرا دارند روی این سنگ ها عبور می کنند که این می تواند هتک حرمت به اسمای الهی و آیات قرآن مجید باشد.

وی از شهرداری و شورای اسلامی شهر گناوه خواست تا نسبت به آماده سازی قبرستان جدید اقدام و اموات دیگر در قبرستان فعلی که دیگر ظرفیت ندارد، دفن نشود.

وی افزود: مصوبات و تصمیم هایی که در جلسه شورای فرهنگ عمومی اتخاذ می شود باید در جلسه بعدی بررسی و گزارش داده شود.

ارسال نظر