کد خبر : 3543

جانشین فرمانده سپاه بوشهر:

جو فرهنگی بوشهر کسالت آور و بی روح است

جو فرهنگی بوشهر کسالت آور و بی روح است

بوشهر24: جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر می گوید: دغدغه فرهنگ عمومی در بوشهر جدی نبوده و توجه اساسی به آن نشده، به همین خاطر جو فرهنگی این شهر کسالت آور و بی روح است.

بوشهر24: جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر می گوید: دغدغه فرهنگ عمومی در بوشهر جدی نبوده و توجه اساسی به آن نشده، به همین خاطر جو فرهنگی این شهر کسالت آور و بی روح است.

به گزارش "بوشهر24"، سرهنگ حمید خرم دل در جمع بسیجیان اظهار داشت: در مبارزه با فعالیت های ضد دینی دشمنان و استکبار نباید خسته و نا امید شویم زیرا آنها با تکرار چنین برنامه هایی می خواهند دین و ارزش های الهی را از جوانان ما بگیرند.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع)بوشهر با اشاره به اینکه سستی و خمودگی فرهنگی در شهر بوشهر به عینه مشاهده می شود ، افزود: دغدغه فرهنگ عمومی در بوشهر جدی نبوده و توجه اساسی به آن نشده است به همین خاطر جو فرهنگی این شهر کسالت آور و بی روح می باشد .

وی با بیان اینکه مسئولین و سازمان های فرهنگی بوشهر توجه کافی به مقوله فرهنگ نداشته و به آن نپرداخته اند، اضهار داشت: متاسفانه تا زمانی که خطر لمس نکرده ایم پای کار نمی آئیم.

خرم دل عمق جنگ نرم را افکار جهانیان برآورد کرده و بیان داشت: خطری که در شهر، کشور ما، کشور های منطقه و جهان مشاهده می شود جنگ جهانی سوم است.

وی ابعاد و اهداف این جنگ را متفاوت ارزیابی کرده و تصریح کرد: جنگ نرم مسیحیت، اسلام، شیعه، اهل تسنن و همه مذاهب دینی را مورد هجوم قرار داده است.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر افزود: در گذشته اگر کشوری یا قومی جنایتی می کرد جنایت خود را انکار می کرد و بر جنایت خود سرپوش می گذاشت حال چطور می شود که داعش جنایت خود را پخش و مستند سازی می کند؟ این موضوع صورت نگرفته مگر اینکه می خواهند چهره مسلمانان را کاملا برعکس جلوه دهند.

وی یادآور شد: دشمنان اسلام با تمام قدرت به جنگ مذهبی،اخلاقی و رسانه ای قدم گذاشته اند بدون این که کسی متوجه عمق آن شود.

خرم دل به عمق ضربات فرهنگی دشمن در سطح شهر اشاره کرد و گفت: خانواده ها و فرزندان ما در سطح شهر نمی توانند از لحاظ فرهنگی احساس ایمنی داشته باشند و فکر نکنیم کسانی که پایبند به ارزشها نیستند از جای دیگر آمده اند اینها فرزندان جامعه ما هستند و باید در تغییر رفتاری آنها تلاش کنیم .

وی با تاکید بر اینکه اگر چشم های خود را بر اوضاع فرهنگی جامعه ببندیم و از کنار آن بگذریم دامن تمام ما را خواهد گرفت، اظهار داشت: هیچکس نمی تواند خود را عاری و دور از مواضع فرهنگی حال حاضر شهر بداند پس همه باید برای برطرف نمودن این اوضاع پای کار بیایند .

وی گفت :از نیروگاه اتمی،شرکتهای عظیم گازی و نفتی، دریا متاسفانه سود نمی بریم اما در بدی ها ضرر می کنیم.

خرمدل افزود: اگر به جنگ فرهنگی دشمن توجه کافی نداشته باشیم آرام آرام بنیان های خانواده های ما را از بین خواهد برد همانی که غرب و آمریکا می خواهد .

وی تصریح کرد : مبارزه با فرهنگ منحط غرب و برنامه های ماهواره ای و نجات یک نفر از جامعه جهاد کبری بوده و از جهاد اکبر بالاتر است.

ارسال نظر