کد خبر : 3760

ساختمان حوزه علمیه کنگان به بهره‌برداری می‌رسد

ساختمان حوزه علمیه کنگان به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان بوشهرگفت: از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در حال حاضر حوزه علمیه علی بن ابیطالب (ع) کنگان روند پیشرفت مطلوبی دارد و در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش بوشهر 24، حجت الاسلام رضا خدری عصر امروز در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه‌های در کنگان با بیان اینکه طلاب نقش مهم و اساسی در مقابله با تهاجم فرهنگی و بصیرت افزایی در جامعه دارد اظهار کرد: روحانیت به عنوان سربازان ولایت در جبهه تهاجم فرهنگی در خط مقدم این جبهه قرار دارند که باید نسبت به بصیرت افزایی در ابعاد گوناگون جامعه اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه معرفت بخشی وترویج معنویت دو بعد مهم حوزه‌های علمیه است تصریح کرد: تهذیب نفس و تلاش علمی و انجام کار فرهنگی کارشناسی شده سرلوحه کار حوزه‌های علمیه استان بوشهر است و معرفت بخشی و ترویج معنویت دو بعد مهم حوزه‌های علمیه است.

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان بوشهر از آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه در استان خبرداد و گفت: امسال فعالیت‌های حوزه‌های علمیه در بعد پژوهشی و تولید مقالات علمی افزایش یافته است که در این زمینه اقدامات موثری انجام شده است.

خدری، با بیان اینکه ساختمانهای حوزه علمیه استان بوشهر با عنایت مقام معظم رهبری  روند پیشرفت مناسبی دارد گفت: از محل اعتبارات سفر معظم‌له در حال حاضر حوزه علمیه علی بن ابیطالب (ع) کنگان از همه نظر از حوزه‌های استان بوشهر موفق و پیشرو است و در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

امام جمعه کنگان با بیان اینکه حوزه‌های علمیه طلایه‌داران مبارزه با تهاجم فرهنگی هستند تصریح کرد:  در شرایطی که دشمن دهها شبکه ماهواره‌ای ضد دین و مروج فرهنگ غرب را راه اندازی کرده و درعصری که دین شاهد بیشترین هجمه‌ها از سوی دشمنان است ، ضرورت حمایت و تقویت مراکز دینی بویژه حوزه‌های علمیه اجتناب ناپذیر است.

حجت الاسلام محمود محمودی  با بیان اینکه تحصیل و خدمت در حوزه‌های علمیه با هیچ منصبی قابل مقایسه نیست از طلاب خواست تا تهذیب نفس و تلاش علمی و انجام کار فرهنگی کارشناسی شده را به جد سرلوحه کار خود قرار دهند./تسنیم

ارسال نظر