کد خبر : 3771

آیت الله صفایی تاکید کرد

با تمام وجود وارد صحنه دفاع مقدس نظام در عرصه تهاجم جنگ نرم شویم

با تمام وجود وارد صحنه دفاع مقدس نظام در عرصه تهاجم جنگ نرم شویم

تنها اسلام است که با محوریت ولایت و رهبری هم جلو تحریف را می‌گیرد و هم انحراف بنابراین جوهره دین اسلام ولایت و اساس تدین مردم ولایتمداری هست.

به گزارش "بوشهر 24"، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نخستین نشست صمیمی اعضای کانون تربیت اسلامی استان بوشهر با ارائه تحلیلی جامع از نقش ولایت و ولایتمداری در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و حفظ اسلام، تحریف و انحراف را مبنای تلاش‌های شیطنت‌آمیز دشمنان در تخریب و نا کارآمدی ادیان دانست و اضافه کرد: تحریف در عرصه محتوا و انحراف در عرصه نظام تشکیلات مثل آنچه که در دین موسی و دین عیسی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه دشمن نتوانسته در اصل دین اسلام  و قرآن تحریف به عمل آورد اشاره کرد و گفت: تنها اسلام است که با محوریت ولایت و رهبری هم جلو تحریف را می‌گیرد و هم انحراف بنابراین جوهره دین اسلام ولایت هست و اساس تدین مردم ولایتمداری، دشمن هم از همان ابتدا می‌داند که ولایت اصل است و روی همین مسئله برنامه‌ریزی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر برنامه ولایت‌ستیزی دشمن را در دو مقطع زمانی تاریخ اسلام از صدر تاکنون و در عصر کنونی و دوره حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد تحلیل قرار داد و گفت: امام علی (ع) با تمام شاخص‌های بزرگ ولایت پنج سال بیشتر نتوانست تحمل کند، در کربلا  و همچنین در زمان امام کاظم (ع)، امام رضا (ع)...... همه می‌بینند که دشمن آمد روی ولایتمداری کارکرد و دین را از خواص و عام جامعه گرفت.

صفایی‌بوشهری تهاجم دشمن در دوران حاضر را به تهاجمات نرم و سخت تقسیم کرد و با اشاره به تهاجم نرم و استراتژی استکبار در ولایت‌زدایی نظام جمهوری اسلامی در عرصه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، اقتصاد و علم و فناوری خاطرنشان کرد:  در عرصه فرهنگی دانشمندان را خریداری و دانشمندان ما را ترور می‌کنند، شرایط آموزش و پرورش فضای مراکز آموزش عالی مبتلا می‌کنند به سیاسی‌بازی و سیاسی‌کاری، ترویج فرهنگ ارتباط غیر دینی .... فتنه برپا می‌کنند، براندازی نرم طراحی می‌کنند، در فتنه 88 ملاحظه کردید فرهنگ بی‌دینی، بی‌هویتی، بی‌شخصیتی، تحقیر شخصیت ملی کشور را طراحی و عملیاتی می‌کنند.

امام جمعه بوشهر گفت: اینجاست که ما باید با تمام وجود وارد صحنه دفاع مقدس نظام در عرصه تهاجم جنگ نرم شویم و به دفاع مقدس نرم و دفاع مقدس فرهنگی توجه کنیم که شما عزیزان با تشکیلات آمده‌اید در این عرصه و باید مجاهدت شود.

صفایی‌بوشهری ضمن اظهار خوشحالی از اعلام موجودیّت و حضور منظم و منسجم چنین تشکیلات ولایتمداری در کشور و استان به منظور موفقیت هر چه بیشتر برنامه‌های  کانون گفت: بنده پیشنهاد می‌کنم اولاً این جلسات استانی منظم باشد، من اکثر آقایان را ارادت دارم، می‌شناسم همه چهره‌های وجیه فرهنگی استان هستند، جلسات در شهرستان‌ها و در استان مستمر و با محتوا باشد.

وی ادامه داد: باید محتواسازی شود که فرهنگ علمی، سیاسی، اقتصادی، دینی و اخلاقی جامعه چه آسیب‌هایی دارد و چگونه می‌توانید حل کنید، معطّل نشویم که این آقا عمل کند یا آن عمل کند، گذشته از اینکه به مسئولان تذکّر می‌دهید خودتان وارد صحنه شوید.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش گفت: خوشبختانه شما هم آموزش و پروشی هستید، مدارس قرآنی بگذارید، مدارس قرآنی یعنی آموزش و پرورش با حاکمیت دینی، از تجربه‌های گرانبهایتان استفاده و این مراکز آموزشی را ایجاد کنید.

صفایی‌بوشهری تصریح کرد: نکته دیگر مجاهدت در راه فرهنگ دینی و انقلابی است، این اساس کارتان باشد، در استان و شهرستان کارهای فرهنگی انجام دهید و برای رفع معضلات فرهنگی کمک کنید، اگر این کار را نکنید ضربه‌ای که موج سیاه ضد فرهنگی ایجاد کرده، روی خانواده خودمان هم اثر خواهد داشت، حتم داشته باشید خیلی فراتر از مواد مخدر است.

ماشاالله عالی حسینی دبیر کانون تربیت اسلامی استان بوشهر ضمن  شرح اهداف کانون، بیان داشت: شیرازه حرکت کانون ولایتمداری و تحقق مطالبات رهبری به ویژه در ابعاد فرهنگی و نظام تربیتی اسلام است، بنابراین عنایت خاص علمی و عملی به رهنمودهای علمای بزرگ، روحانیت مجاهد و پیرو خط امام و ولایت، خاصّه نمایندگان ولی فقیه که مفسران پیام‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در استان‌ها هستند از واجبات رکنی این تشکیلات به حساب می‌آید./ فارس

ارسال نظر