کد خبر : 3790

برگزاری کارگاه آموزشی «نویسندگی و تدوین کتاب شهید» در بوشهر

برگزاری کارگاه آموزشی «نویسندگی و تدوین کتاب شهید» در بوشهر

به منظور تقويت حوزه ادبیات دفاع مقدس و با توجه به تاثير گذاري زبان هنر در جامعه کارگاه آموزشی «نویسندگی و تدوین کتاب شهید» در بوشهر برگزار شد.

بوشهر 24: حجت‌الاسلام حسین دشتی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در آیین برپایی کارگاه آموزشی «نویسندگی و تدوین کتاب شهید»، شب گذشته(25 شهريور)، گفت: وظيفه اصلي مسئولان فرهنگي ايمن سازي افراد به ويژه نوجوانان و جوانان در برابر هجــوم بيگانگــان و افزايــش قدرت مقــاومت آنان است كه ايمــن سازي نيـز با بـرنامه ريزي هاي اساسي براي گسترش شناخت معارف الهي و باورهاي اعتقادي و مذهبي در جامعه ميسر است كه مي تواند با گذشت زمان، افراد جامعه را به خودآگاهي و خودباوري برساند.

 

وي افزود: استحاله فرهنگی دشمن خطرناک است و ما نباید خودباخته غرب شویم و فریب ظواهر غرب و تبلیغات آن را بخوریم و تحت تأثیر تهاجم غرب فرار گیریم.

 

این مقام مسئول تصريح كرد: زبان هنر تأثیر گذارترین زبان است و آن چیزی که امروز همه جوامع را تهدید می کند استفاده نادرست از زبان همه فهم هنر است که دشمن در قالب فیلم ها و سریال ها‌ی شبکه های ماهوار‌ه‌ای افكار خود را با زبان هنر به جهان القا می‌کند.

 

رحیم مخدومی، نویسنده دفاع مقدس، هم در اين كارگاه گفت: امروز بعد از 22 سال هنوز تیراژ کتاب‌های دفاع مقدس به 100 هزار جلد که مورد نظر رهبری بوده، نرسیده است و اگر ما کتاب می‌نویسیم و خوانده نمی‌شود، مشکل از ما است.

 

وي افزود: ما آن‌گونه که باید ادبیات دفاع مقدس را استخراج نکرده و به فعلیت نرساندیم و کتاب‌هایی نوشتیم که خواندنی نیستند و بسیاری از سوژه‌های ناب را استخراج نکردیم. 

 

مخدومی با اشاره  به تعبیر مقام معظم رهبری، مبني بر اينكه رزمندگان با بیان خاطرات خود می‌توانند دِین خود را به دفاع مقدس ادا کنند، افزود: طرح «ستارگان هدایت» یک فرصت و بهانه برای جامه عمل پوشاندن به وظایفی است که در حوزه ادبیات دفاع مقدس به عهده داریم.

 

اين نويسنده دفاع مقدس تصریح کرد: همان گونه که شهدا با اخلاص جنگیدند، ما نیز در زمینه نشر فرهنگ ادبیات دفاع مقدس به عنوان سرداران فرهنگی بخشی از وقت خود را هزینه کنیم تا نسل آینده هم به وجود ما افتخار کند./ دشستان

ارسال نظر