کد خبر : 3924

سیاری: در 2800 روز جنگ، خارگ 2000 روز وضعیت قرمز داشت

سیاری: در 2800 روز جنگ، خارگ 2000 روز وضعیت قرمز داشت

بوشهر24: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: از همه هنرمندان توقع داریم که به خاطر جواب به خانواده شهدا پای کار بیایند. نیروی دریایی هم آمادگی دارد با هر آنچه که در دست دارد بتواند به هنرمندان عرصه‌های مختلف کمک کند.

بوشهر24: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: از همه هنرمندان توقع داریم که به خاطر جواب به خانواده شهدا پای کار بیایند. نیروی دریایی هم آمادگی دارد با هر آنچه که در دست دارد بتواند به هنرمندان عرصه‌های مختلف کمک کند.
به گزارش "بوشهر24" به نقل از تسنیم، مراسم رونمایی از کتاب "تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر" عصر امروز با حضور دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، انسیه شاه‌حسینی کارگردان سینما و تلویزیون، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری و ناخدا یکم هوشنگ صمدی فرمانده گردان تکاوران خرمشهر و سید قاسم یاحسینی نویسنده کتاب برگزار شد.

دریادار حبیب‌الله سیاری در بخشی از مراسم رونمایی گفت: یکی از مهمترین کارها زنده نگه داشتن یاد شهداست. چرا که خون آنها باعث شدند عزت و شرف ما باقی بماند و برای کشورمان سربلندی آوردند. ما همیشه مدیون شهدا هستیم.

وی با اشاره به اینکه در چند سال گذشته وقتی در نمایشگاه‌ها حضور پیدا می‌کرد از عدم وجود کتاب‌هایی در حوزه نیروی دریایی گله‌مند بوده است گفت: نیروی دریایی از مولفه‌های قدرت بسیاری در عرصه‌های مختلف برخوردار است که تمامی آنها در نمایش دهنده قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است و به تقویت این قدرت کمک می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: ما این افتخار را داریم که سیاست‌های نظام را در حوزه‌های مختلف تقویت کرده و همچنین در دفاع مقدس راهبرد دشمن را شکستیم. زمانی که جنگ یک روزه تبدیل به 36 روز می‌شود یعنی اینکه ما فکر دشمن را شکست دادیم و این مسئله باعث شد که آنها بدانند که به راحتی نمی‌توانند خود را به مرکز کشور یعنی تهران برسانند.

سیاری با اشاره به اینکه نیروی دریایی یک راهبرد مقاومت را برای نظام تعبیر کرده است گفت: اقدامات نیروی دریایی نشان داد که می‌توان با مقاومت در مقابل هر دشمنی ایستاد. امیدواریم که هنرمندان نیز برای نمایش این مقاومت وارد شوند.

وی افزود: همه می‌گویند که ما در سال اول جنگ شکست خوردیم اما هیچ‌گاه عملیات مروارید را به خاطر نمی‌آورند که در شصت و هفتمین روز جنگ نیروی دریایی دشمن را شکست داد و صادرات دشمن از این طریق تعطیل شده و سوما دشمن محاصره دریایی شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه ما اثبات کردیم که توان جمهوری اسلامی ایران در دریا بسیار بالا است گفت: این توانمندی اثرات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی بسیاری داشته است. نیروی دریایی اگر در اسکورت کشتی‌ها همراه نبود قطعا در زمان جنگ صادرات و واردات ما قطع می‌شد. همانطور که در طول جنگ میلیون‌ها تن کالا وارد کشور شد و نفت‌هایمان نیز صادر می‌شد. تمام اینها در شرایطی بودکه جزیره خارک در 2800 روز جنگ 2 هزار روز وضعیت قرمز را تجربه کرد.

سیاری تصریح کرد: اگر همین کشتی‌های تجاری کنونی اسکورت نشود صادرات ما دچار مشکلات بسیاری می‌شود. مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند که حضور نیروی دریایی باعث الهام‌بخشی و امیدواری کشورهای منطقه خواهد شد و حتی در سیاست‌های فرهنگی نیز تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه حرف‌های ناگفته و نانوشته زیادی در تدابیر مقام معظم رهبری وجود دارد گفت: ما از همه مسئولان هنری گله‌مند هستیم که در این عرصه وارد نشدند چرا که خانواده شهدا نیز از ما گله‌مند هستند. اکنون در کتاب‌های درسی مدارس شناخت دریا وارد شده است. ما در این عرصه مقصر هستیم اما باید به این نکته هم توجه کنیم که بجز ما کسی دیگر از مسئولان در دریا نبوده است. برخی سازندگان نیز می‌گویند برای ما ساخت و تولید اثرهای هنری مختلف در دریا بسیار سخت است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان گفت: تاکنون کسی ما را در این عرصه حمایت و راهنمایی نکرده است. از همه هنرمندان توقع داریم که به خاطر جواب به خانواده شهدا پای کار بیایند. نیروی دریایی هم آمادگی دارد که با هر آنچه که در دست دارد بتواند به هنرمندان عرصه‌های مختلف کمک کند تا یاد شهدا را زنده نگه دارند و اقتدار جمهوری اسلامی را نمایش دهند.

ارسال نظر