کد خبر : 4251

معرفي برترين‌هاي جشنواره تئاتر بسيج کشور در بوشهر

نمایش کارگردان بوشهری در بخش خیابانی به جشنواره سراسری بسیج راه یافت

نمایش کارگردان بوشهری در بخش خیابانی به جشنواره سراسری بسیج راه یافت

بوشهر24: برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه دو بسیج کشور در آیینی ‏در مجتمع فرهنگی‌‏‎ ‎‏‌هنری نهم دی بوشهر معرفی شدند‎.‎

بوشهر24: برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه دو بسیج کشور در آیینی ‏در مجتمع فرهنگی‌‏‎ ‎‏‌هنری نهم دی بوشهر معرفی شدند‎.‎
‏به گزارش"بوشهر24"، براساس رأی هیات داوران نمایش‌های" کافی شاپ" به کارگردانی خلیل ‏ضرغام‌پور از استان خوزستان و " سنگ‌ها به ستون ایستاده‌اند " کاری از ‏داوود پارسا از کهگیلویه و بویراحمد در بخش صحنه‌ای به جشنواره ‏سراسری بسیج راه یافتند‎.‎
همچنین هیأت داوران، نمایش " ناکو "به کارگردانی ‏صادق نیک‌پرست از استان بوشهر را در بخش خیابانی برای شرکت در ‏جشنواره سراسری برگزید‎.‎

یازدهمین جشنواره سراسری ‏تئاتر بسیج در شش منطقه در کشور اجرا ‏می‌شود که بوشهر میزبان منطقه دو ‏این جشنواره بود.‏

 

سردار فتح‌الله جمیری فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر نیز در آئین پایانی جشنواره تئاتر منطقه دو بسیج کشور به نقش بسیار مهم هنرمندان در کاهش مشکلات فرهنگی جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: هنرمندان بسیجی رسالت بسیار مهمی در برابر خون شهدا و دغدغه‌های رهبری دارند.

وی از هنرمندان به عنوان فرماندهان دفاع مقدس فرهنگی یاد کرد و افزود: هنر می‌تواند در عرصه انتقال ارزش‌های دینی و مقابله با دسیسه‌های فرهنگی دشمن نقشی سبا مهم و اساسی داشته باشد که باید هنرمندان بسیجی به خوبی از این فرصت استفاده کنند.

 

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر منطقه دو بسیج کشور نیز به معرفی آثار برتر این جشنواره پرداخت و بیان داشت: در یازدهمین جشنواره سراسری ‏تئاتر بسیج در بوشهر 13 گروه نمایشی از استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان و بوشهر حضور داشتند.

محمد مظفری افزود: نمایش‌های "کافی شاپ" به کارگردانی خلیل ضرغام‌پور از استان خوزستان و "سنگ‌ها به ستون ایستاده‌اند" اثر داوود پارسا از کهگیلویه و بویراحمد در بخش صحنه‌ای و نمایش "ناکو" به کارگردانی صادق نیک‌پرست از استان بوشهر در بخش خیابانی به جشنواره سراسری بسیج راه یافتند.

وی با اشاره به اینکه داوری این جشنواره بر عهده نصرالله قادری، یدالله وفاداری و ایرج افشاری بود، اذعان داشت: در بخش خیابانی، عنوان بازیگری مرد به صورت مشترک به اسماعیل احمدی برای نمایش "ناکو" از استان بوشهر و مصطفی راد برای نمایش "چری"از چهارمحال و بختیاری رسید.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر منطقه دو بسیج کشور افزود: در بخش خیابانی، عنوان بازیگری زن به فرانک بلورزاده برای نمایش "ناکو" از بوشهر رسید و عنوان طراحی و ایده به رضا علوی برای نمایش "نقطه سر خط" از استان چهارمحال و بختیاری رسید.

وی با بیان اینکه نمایش خیابانی "ناکو" از استان بوشهر به عنوان نمایش منتخب به جشنواره سراسری تئاتر بسیج راه یافت، اضافه کرد: در این بخش عنوان طراحی صحنه و کارگردانی نیز به صادق نیک‌پرست برای نمایش"ناکو" از بوشهر رسید.

مظفری در ادامه به معرفی برترین‌های بخش صحنه‌ای پرداخت و افزود: مقام اول بازیگری مرد به کریم حمودی از خوزستان، مقام دوم بازیگری مرد به احمد طاهری‌پور از خوزستان و مقام سوم بازیگری مرد به هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد رسید.

وی گفت: همچنین مقام اول بازیگری زن را ریحانه بارانی از استان کهگیلویه و بویراحمد کسب کرد و مقام دوم بازیگری زن به آرزو عبدالهی از استان چهارمحال و بختیاری و مقام سوم بازیگری زن به فاطمه بهاروند از استان خوزستان و فاطمه حاجی‌زاده از بوشهر رسید.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر منطقه دو بسیج کشور بهترین کارگردانان بخش صحنه‌ای را به ترتیبخلیل ضرغام‌پور از خوزستان، داوود پارسا از کهگیلویه و بویر احمد و فضل‌الله عمرانی از استان بوشهر معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه در طراحی برشور هومن هادی‌زاده برای نمایش "کافی‌شاپ جنگ" از استان خوزستان مقام برتر را کسب کرد، بیان داشت: در بخش موسیقی نیز غلامرضا رمضانی برای نمایش "کافی شاپ جنگ" از استان خوزستان برترین شد.

مظفری اضافه کرد: در طراحی صحنه محمد حیدری برای نمایش "میدون آبی برج‌های سفید" از استان چهارمحال و بختیاری به عنوان برتر انتخاب شد و از امین خیاط برای نمایش "پاییز نگفته بود" از استان بوشهر تقدیر شد.

وی در پایان برترین متون نمایشی را نیز معرفی کرد و اظهار داشت: در این بخش نیز وحید کیارسی از استان خوزستان، رضا گشتاسب از استان بوشهر و صابر محمدی از استان کهگیلویه و بویراحمد حائز عناوین برتر شدند.

در جشنواره منطقه دو تئاتر بسیج ، سیزده گروه نمایشی از استان‌های ‏چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان و بوشهر، سه روز در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی به رقابت پرداختند‎.‎

ارسال نظر