کد خبر : 4261

با ابتکار معلم کالو

مدارس روستایی زیر 10 نفر استان صاحب کتابخانه می شوند

 مدارس روستایی زیر 10 نفر استان صاحب کتابخانه می شوند

بوشهر 24: هدف از اجرای این طرح استفاده دانش آموزان مناطق محروم از کتابخانه و ترویج فرهنگ کتابخوانی می باشد .

بوشهر 24: هدف از اجرای این طرح استفاده دانش آموزان مناطق محروم از کتابخانه و ترویج فرهنگ کتابخوانی می باشد .

به گزارش بوشهر 24 به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، اصغر حصیری در مراسم تجهیز کردن طرح ابتکاری 77 مدرسه زیر 10 نفر مدارس روستایی استان بوشهر گفت: هدف از اجرای این طرح استفاده دانش آموزان مناطق محروم از کتابخانه و ترویج فرهنگ کتابخوانی می باشد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به حمایت استاندار و معاون وزیر آموزش و پرورش از این طرح، افزود: قرار است این طرح در سطح کشور نیز اجرایی شود .

لازم به ذکر است: این طرح توسط عبدالمحمد شعرانی معلم مدرسه کالوکه در حال حاضر مشاور جوان مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر می باشد  ارائه شده و مورد استقبال بسیاری ازمردم ایران و جهان قرار گرفته است  .

در همین راستا مشاور جوان مدیر کل آموزش و پرورش گفت: در قالب طرح 77 که با هدف تأمین کتاب برای 77 مدرسه کوچک استان بوشهر با تعداد  دانش‌آموزان زیر 10 نفر در آستانه ماه مهر اجرا شده، تاکنون بیش از 10 هزار جلد کتاب جمع‌آوری کرده‌ایم.

عبدالمحمد شعرانی اشاره به کمک خیرین و کتابخانه ملی ایران در اجرای این طرح، افزود: در استان بوشهر بالغ بر 90 میلیون ریال برای اجرای این طرح کمک شده که توانستیم با آن 3 هزار کتاب تهیه کنیم و با 7 هزار و 700 کتابی که از سوی کتابخانه ملی ایران برای اجرای طرح 77 کمک شد، موفق به جمع‌آوری بیش از 10 هزار کتاب برای مدارس روستاهای کوچک استان بوشهر شدیم.


گفتنی است: کتابها توسط افراد خیر، معلمین و کتابخانه ملی کشور و اقشارمختلف مردم از  اقصی نقاط جهان به این مدارس اهدا شده است.

ارسال نظر