کد خبر : 431

انتقاد امام جمعه برازجان از وضعیت حجاب در دانشگاه‌های استان بوشهر

انتقاد امام جمعه برازجان از وضعیت حجاب در دانشگاه‌های استان بوشهر

بوشهر24: امام جمعه برازجان گفت: وضعیت حجاب در دانشگاه‌های استان بوشهر رضایت‌بخش نیست.

بوشهر24: امام جمعه برازجان گفت: وضعیت حجاب در دانشگاه‌های استان بوشهر رضایت‌بخش نیست.

به گزارش "بوشهر 24"، حجت‌الاسلام حسن مصلح بعد از ظهر امروز در نشست مسئولان این شهرستان اظهار داشت: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری شده و همه باید در راستای تحقق منویات معظم‌له اهتمام ورزند.

وی افزود: حوزه فرهنگی بسیار حساس و تاثیرگذار است و امیدوار هستیم در حوزه فرهنگی بتوانیم کارهای لازم و ضروری را انجام دهیم.

امام جمعه برازجان خاطرنشان کرد: در بحث حجاب باید مراقبت بیشتری داشته باشیم و به ویژه خانواده‌ها باید فعال‌تر شده و با دغدغه بیشتری در راستای بهبود وضعیت حجاب اهتمام ورزند.

مصلح با بیان اینکه وضعیت حجاب در دانشگاه‌های استان بوشهر رضایت‌بخش نیست گفت: حجاب و عفاف دو امر مهم و ارزنده هستند که باید مورد توجه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها قرار گیرد و بر اساس اطلاعات دریافتی، وضعیت حجاب در محیط‌های دانشگاهی استان مناسب نیست.

وی بیان کرد: باید امر به معروف و نهی از منکر حداقل به صورت زبانی انجام شود تا جوانان توجیه شوند و این رفتارها نباید گسترش پیدا کند.

امام جمعه برازجان اضافه کرد: گسترش فرهنگ نماز در ادارات و نهادها و در مدارس و دانشگاه‌ها باید انجام شود و اگر نماز در جامعه نهادینه شود حتما جلوی مفاسد گرفته خواهد شد.

مصلح یادآور شد: جامعه ما جامعه‌ای اسلامی است و باید فرهنگ اسلامی نیز در جامعه نهادینه شود و نباید فرهنگ غربی در بین جوانان و خانواده‌ها رسوخ پیدا کند./فارس

ارسال نظر