کد خبر : 4327

برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی با مشارکت پارس جنوبی

برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی با مشارکت پارس جنوبی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه‌ میان ارشاد اسلامی و منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی جشنواره هنرهای تجسمی استان بوشهردر نیمه دوم امسال برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر 24، حمیده ماحوزی با بیان اینکه هنرمندان استان بوشهر در قالب انجمن‌های گوناگون ساماندهی شده‌اند اظهارکرد: تاکنون انجمن‌های مختلف در استان بوشهر از جمله انجمن نمایش، شعر، ادب و موسیقی راه اندازی شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی بانک اطلاعاتی هنرمندان استان بوشهر تصریح کرد: سند جامع فرهنگی استان بوشهر که درآن چشم انداز توسعه فرهنگی هنری استان بوشهر در 1404 طراحی می‌شود به زودی تدوین می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در استان بوشهر افزود:  این جشنواره با انعقاد تفاهمنامه با منطقه انرژی پارس و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی در نیمه دوم امسال در بوشهر برگزار می‌شود.

ماحوزی با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های فرهنگی هنری استان خاطر نشان کرد: استان بوشهر از امکانات زیرساختی در حوزه فرهنگی هنری بهره کافی نبرده است که اولویت این اداره امسال تامین فضا برای هنرمندان در حوزه‌های گوناگون است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات مالی واعتباری نمی‌تواند مانع از برطرف مسائل هنرمندان شود تاکید کرد: با تمام توان و با همکاری هنرمندان وفرهیختگان برای تحقق برنامه‌ها و اهداف فرهنگی و هنری استان اقدام می‌شود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به جایگاه هنر در جامعه افزود: هنر دارای جایگاه و ارزش ویژه‌ای در جامعه دارد وتوجه به این مهم  ضمن اینکه سبب پویایی جامعه می‌شود در افزایش روحیه  و نشاط جامعه نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

ماحوزی با بیان اینکه هنرمندان در توسعه و پیشرفت جامعه نقش مهمی دارند افزود: هنرمندان می‌توانند با شناسایی استعدادها در حوزه‌های گوناگون زمینه شکوفا شدن این استعدادها در توسعه و پیشرفت استان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه مطالبات هنرمندان هنرهای تجسمی  تامین نشده خاطرنشان کرد: هنرهای تجسمی از جمله هنرهای پیشرو در استان است اما  تاکنون مطالبات این هنرمندان تامین نشده است که برنامه‌ریزی‌های مهمی در جهت تحقق خواسته‌های این هنرمندان  تدوین شده است./ تسنیم

ارسال نظر