کد خبر : 456

امام جمعه بوشهر: خلیج‌فارس را گورستان ننگ دشمنان خواهیم کرد

امام جمعه بوشهر: خلیج‌فارس را گورستان ننگ دشمنان خواهیم کرد

بوشهر24: امام جمعه بوشهر گفت: اگر دشمنان قصد تعرض به خاک ایران را داشته باشند، به فرمان مقام معظم رهبری خلیج‌فارس را گورستان ننگ دشمنان خواهیم کرد.

بوشهر24: امام جمعه بوشهر گفت: اگر دشمنان قصد تعرض به خاک ایران را داشته باشند، به فرمان مقام معظم رهبری خلیج‌فارس را گورستان ننگ دشمنان خواهیم کرد.
به گزارش "بوشهر24"، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌‌بوشهری در یادواره سرداران و 10 شهید روستای چارک دشتی اظهار داشت: روستای چارک شناسنامه فرهنگ قرآنی استان ولایتمدار بوشهر است و شما مردم چارک مایه عزت و افتخار این استان هستید.

وی افزود: شهرستان دشتی و روستای چارک تاریخی نورانی دارد و دشتی مدینه الرسول استان بوشهر است و بزرگان عالم و دانشمند در این خطه وجود داشتند که کتاب و سخن آنها الان از منابع بزرگ معاصر دینی است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ما هنوز بزرگان خود را خوب نشناخته‌ایم، خاطرنشان کرد: اگر بزرگان عرب افتخار می‌کنند به بن مالک، تشیع به بزرگی در عرصه ادبیات عرب به نام حضرت آیت‌الله سیدعلی نقی دشتی افتخار می‌کند.

وی ادامه داد: استان بوشهر منبع علم، عالم، دین، دیانت، مقاومت، بیداری و ولایتمداری است و دشتی و روستای چارک مایه افتخار هستند.

صفایی‌بوشهری افزود: استان بوشهر دارای ابعاد مختلف فرهنگ دینی، مقاومت، بیداری و پاسداری از حریم ولایت است و روستای چارک همه اینها را دارد اما یک ویژگی برجسته دارد و آن شناسنامه قرآنی این استان است.

وی با اشاره به اینکه چارک روستایی آسمانی است، اضافه کرد: جایی که قرآن اصل است مثل ستاره‌ای بی‌غروب برای آسمانیان و عرشیان است و روستای چارک ستاره‌ای است بر زمین که بی‌غروب برای آسمانیان می‌تابد و شما مردم چارک مایه عزت و افتخارید.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر گفت: انسان در دنیا دارای سه حیات است که یکی از آنها حیات جسمانی است که مربوط به جسم انسان هست و اموری که در این رابطه است حفظ جسم، رشد جسمی را فراهم می‌کند به این حیات، حیات حیوانی هم می‌گویند چون با دیگر حیوانات مشترکیم و بسیاری از این حیوانات در این حیات از ما قوی‌ترند.

وی یادآور شد: انسان دارای یک حیات دیگر به نام معنوی، انسانی و الهی است که مرتبط با روح و قلب انسان است که این حیات دیگر حیوانات ندارند و فرق انسان با حیوانات در داشتن این نوع حیات است.

صفایی‌بوشهری بیان داشت: اگر کسی حیات جسمی داشته باشد اما حیات معنوی نداشته باشد و اهل دین، دیانت، نماز، قرآن و اهل محبت به عصمت و طهارت نبود این حیات حیوانی و شناسنامه‌ای دارد اما حیات معنوی که همان حیات است فرق بین انسان و حیوان است ندارد لذا این انسان یک انسانی جسمانی و حیوانی است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه ارزش و کمال انسان به داشتن حیات معنوی و حیات دینی است، تصریح کرد: شهدا از حیات جسمانی و معنوی عبور کرده‌اند به اوج و کمال رسیده‌اند و در فضای دنیا در شرایط کنونی در فرا حیات معنوی انسانند.

وی خاطرنشان کرد: شهید با شهادت خود به اوج زندگی بدون مرگ می‌رسد شهید عمر جسمانی را می‌دهد اما به یک حیات متعالی آسمانی می‌رسد انسانی که شهید می‌شود از حیات جسمانی خود در توسعه و کمال حیات معنوی بی‌نهایت استفاده می‌کند.

صفایی‌بوشهری ادامه داد: برخی حیات معنوی را فدای حیات جسمانی می‌کنند و دین خود را برای دنیا فدا می‌کنند اما انسان‌های بزرگ دنیا و حیات جسمانی خود را برای استفاده از حیات معنوی مدیریت و در اختیار می‌گیرند.

امام جمعه بوشهر گفت: حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و شهدای کربلا همواره به اسم و تاریخ زنده‌اند و همیشه نام آنها بر سر زبان‌هاست و شهدای همیشه زنده‌اند و برگزاری یادواره شهدا تجلی زنده‌بودن آنها در عرش است و یکی از آثار وجود مبارک شهدا ماندگاری، استواری و پایداری دین آنهاست.

وی تاکید کرد: اگر قیام و شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) نبود اسلام هم مثل یهود و مسیحیت نابود می‌شد و شهادت اباعبدالله بود که اسلام و مکتب اهل بیت(ع) را حفظ کرد.

صفایی‌بوشهری خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) از آن اسلام است و با وجود مبارک ابا عبدالله الحسین(ع) اسلام می‌ماند، پیش می‌رود و انشالله حاکم بر جهان با ظهور مهدی(عج) خواهد ماند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه آثار و برکت خون شهید فرهنگ ولایتمداری است، گفت: اگر انقلاب و اسلامی در ایران وجود دارد در پرتو خون همین شهداست شهدا از صدر اسلام تا آخرین لحظه حیات بشریت یک روحیه مشترک دارند و آن شهید شدن در راه خداست و راه شهدا ولایتمداری است.

وی ادامه داد: در کربلا دیگران هم شهید شدند اما در صراط ولایت نبودند و تنها نام و دین امام حسین(ع) و یارانش همچون ابوالفضل ماند چون در طریق ولایت بودند.

صفایی‌بوشهری تصریح کرد: اگر شما وهابیت، تروریست‌ها در سرزمین‌های اسلامی و در سوریه می‌بینید اینها همان نوادگان یزیدیان در صدر اسلام هستند که یک به یک نابود می‌شوند.

وی یادآورشد: نام، راه و حکومت علی و اولاد علی و دین اسلام است که می‌ماند و رو به سمت جهانی شدن می‌رود و شهدا میراث‌داران صحابه امیرمومنان علی(ع) هستند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه افتخار استان بوشهر ولایتمداری است، گفت: استان بوشهر نماد ولایتمداری در ایران است و استان بوشهر با تمام وجود در طول تاریخ از حریم ولایت اهل بیت دفاع کرده سنگر اول خط مقاومت در مقابل تهاجم فرهنگ ضد ولایی بوده و الان نیز مثل کوه استوار از حریم ولایت دفاع می‌کند و با روحیه و رویه ولایتمداری با تمام توان در کنار مقام معظم رهبری است و از حریم ولایت این سلاله خاندان نبوت یعنی امام خامنه‌ای دفاع می‌کنند.

صفایی‌بوشهری افزود: خاک، دریا و فرهنگ استان بوشهر ولایتمداری است و ما فرهنگ ولایتمداری را از مقام معظم رهبری آموخته‌ایم و آموزه‌های تاریخی استان را در راستای ولایتمداری اهل بیت عصمت و طهارت می‌دانیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تخطی از ولایتمداری در عرصه شرایط کنونی انقلاب تخطی از ولایت اهل بیت است و استان بوشهر با بصیرت و معرفت به مسئله ولایت فقیه نگاه می‌کند.

وی یادآور شد: انگلیس چهار بار در سنوات مختلف به استان بوشهر حمله کرد و این ولایتمداری مردم بود که به فرمان علمای دین مثل آقا سید علی نقی دشتی در مقابل انگلیس ایستادند و آن ابرقدرت پلید به زانو درآوردند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه الان هم استان بوشهر اینگونه است تصریح کرد: استان بوشهر مطیع محض فرمان معظم رهبری است و اگر کسی بخواهد اندیشه و عملی در تعرض به خاک ایران انجام دهد به فرمان حضرت آقا استان بوشهر چنان با او برخورد خواهد کرد که خلیج فارس گورستان ننگ دشمنان خواهد شد. / فارس

ارسال نظر