کد خبر : 4582

معرفی ولایت الله برای حکومت جهانی الهی محدود به زمان نیست

حجم ویدئو: 8.21M | زمان ویدئو: 00:04:34

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف خدا و رسولش از واقعه غدیر محدود به آن زمان و مکان نبود بلکه معرفی ولایت الله برای حکومت جهانی و یکپارچه عدل الهی بود

به گزارش بوشهر 24، حجت الاسلام سید مهدی موسوی نژاد روز دوشنبه در آیین جشن عید غدیر در برازجان افزود: غدیرعید کمال دین و اتمام نعمت الهی بر بشر است و اگر امروز شیعه با منطق و استدلال مستحکم بر حقانیت خود ایستاده به برکت غدیر است.

وی یادآور شد: غدیر کفایت می کرد که حکومت جهانی عدل الهی گسترده شود ولی خیلی ها برای انحراف در اسلام در تلاش برای خاموشی این چراغ پرفروغ بودند.

موسوی نژاد اظهار کرد: این درحالی است که واقعه غدیرخم آنقدر برجسته بود که دشمنان اسلام نتوانستند به هدفشان که همان دست اندازی در مسیر اسلام بود برسند.

ایشان با اشاره به شرایط مکان و زمان غدیر و حضور اقشار و گروه های مختلف مسلمانان از سراسر نقاط جهان و اعلام امامت امام علی(ع) در حجت الوداع اضافه کرد: غدیر تنها برای معرفی امامت علی(ع) نبود، بلکه هدف پیامبرمعرفی حکومت جهانی عدل الهی بود.

موسوی نژاد تصریح کرد: هدف پیامبر خدا ایجاد و تکمیل حکومت الهی است.

وی افزود: هدف رسول خدا(ص) تنها تشکیل حکومت اسلامی در مدینه یا عربستان نبود بلکه ایشان به دنبال تشکیل حکومتی یکپارجه به امامت علی بن ابیطالب برای سعادت بشر بود.

رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: به واسطه این که پیامبر خدا درگیر جنگ و اثبات و نشر دین بود، امکان معرفی کامل دین را نداشت به همین دلیل امام علی (ع) را برای تشکیل حکومت عدل الهی بعد از خود معرفی کرد.

موسوی نژاد گفت: اما کسانی که منتظر مقام و منصب بعد از رسول خدا بودند کینه علی(ع) را به دل گرفتند و آن بلاهای تاریخی را بر سر آن حضرت و حضرت زهرا(س) و خاندان عصمت و طهارت آوردند.

وی ادامه داد: جاده غدیر یک مسیر قطع شده و مسدود نیست بلکه جاده ایست که انتهایش باید به کمال و رستگاری انسان ها برسد و اگر در این مسیر نباشیم، در مقابل آن ایستاده ایم.

موسوی نژاد اظهار کرد: امام راحل حکومت تشکیل داد و بعد ازایشان نیز ولایت امر به امام خامنه ای رسید.

وی ادامه داد: از صدر اسلام تا به امروز هر کجا اشکالی ایجاد شده به خاطر این است که در مقابل ولایت الله ایستادگی و مقاومت کرده اند.

موسوی نژاد اضافه کرد: همه ما وظیفه داریم برای اعتلای مبانی و ارزش های غدیر و برای انقلاب ارزشمند پیغمبر خدا اهتمام کنیم و برای مبارزه با تبعیض و بی عدالتی که از محور حرکت ها و زیربنای حرکت امام علی (ع) بود، اقدام کنیم.

فرماندار دشتستان نیز گفت: از آنجا که انسان موجودی اجتماعی است، بدیهی است که در رفتار با همنوعان خود به مقررات و قوانین اجتماعی و مدنی نیاز دارد.

ارسلان زارع افزود: رسالت الهی پیامبران و به خصوص خاتم رسولان باید به دست راهنمایی امانتدار و معصومی که کمال انسانیت را مردم به عینیه در وجود او دیده بودند، تحویل داده می شد و چنین شد.

وی یادآور شد: نه فقط شیعه، بلکه همه مسلمانان باید عید غدیربعنوان بزرگترین عید مسلمانان را جشن بگیرند./ایرنا

ارسال نظر