کد خبر : 46

نمایشگاه عکس" چشم هایی به رنگ انتظار" در بوشهر+ عکس

نمایشگاه عکس" چشم هایی به رنگ انتظار" در بوشهر+ عکس

بوشهر ۲۴: نمایشگاه عکس «چشم هایی به رنگ انتظار» با حضور مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و هنرمندان بوشهری در قاب گالری سوره حوزه هنری افتتاح شد.

بوشهر ۲۴: نمایشگاه عکس « چشم هایی به رنگ انتظار» با حضور مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و هنرمندان بوشهری در قاب گالری سوره حوزه هنری افتتاح شد.

به گزارش " بوشهر ۲۴" به نقل از مهر؛ مسئول کانون فرهنگی تبلیغی مصور و نماینده فدراسیون جهانی فیاپ در ایران در آئین افتتاح نمایشگاه عکس گروهی از زلزله شهر شنبه با عنوان « چشم هایی به رنگ انتظار» گفت: هدف مجموعه عکاسان هنرمند بوشهری به منظور پاسداشت از جانباختگان زلزله و کمک رسانی به مردم زلزله زده شهر شنبه، طسوج و درویشی منطقه شهرستان دشتی است.

محمود صادقی افزود: نمایشگاه عکس « چشم هایی به رنگ انتظار» با ۳۵ قطعه عکس از آثار منتخب عکاسان استان، به مدت هفت روز از ساعت ۱۹ تا ۲۱ در گالری سوره حوزه هنری شهر بوشهر آماده بازدید علاقمندان و شهروندان هنردوست است.

وی اضافه کرد: آثاری که در این گالری به نمایش گذاشته شده است، آوار، خسارت و آلام درد مردم، امدادرسانی و همت جهادی، صبوری و استقامت مردم دغدار و متدین مناطق زلزله زده را بیشتر به تصویر کشیده است.

صادقی با بیان اینکه اکثر آثار عکاسان سیاه و سفید در قاب گالری سوره آماده سازی شده است، اظهار کرد: در به تصویر کشیدن آوار و خسارت و آلام درد مردم، رنگ معنا ندارد، به همین دلیل در این نمایشگاه ۳۵ قطعه عکس سیاه و

سفید از آثار منتخب ۳۵ عکاسان هنرمند بوشهری را در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی هنر عکس و مستندات نمایشگاهی با اشاره به اینکه بخش دوم هدفم از این کار را معرفی هنرمندان برجسته و فعال به نسل جوان جامعه و برقراری ارتباط میان این دو نسل است، بیان کرد: عکاسی روایت مصور غیر متنی است و همیشه جاویدان است و باید استعدادها را کشف و راه آموزش را برای آنان گشود و آنان را در انتخاب بهترین ها راهنمایی کرد.

 

وی ادامه داد: همانگونه که هر زبان، دنیای جدیدی به روی انسان می گشاید، هر هنر نیز پنجره ای رو به جهان است و عکاس به عنوان هنری جدید بهترین ابزار برای بیان سریع فهم جدید بشر از هستی نقش آفرینی می کند و فهم عکاسی و به طبع آن نقد عکس می تواند ما را با جهان های متفاوتی آشنا سازد به گونه ای که نگاه متفاوت، شاعرانه، خلاق در عکاسی می تواند ما را در آن واحد در سرزمین های زیادی وارد کرده رهایی بخش بوده و آزادی تازه ای به روحمان بدمد.

لازم به ذکر است که به همت انجمن عکاسان استان بوشهر، آثار عکاسان، رضا عنصر سیار، منوچهر چهله زاده، پرویز میزاپور، امین بحرانی، سید خلف هاشمی، هادی احمدی، مهدی شیخیانی، مجید جمشیدی، آرزو حسینی اقبال، رضا ریشهری نژاد، رضا بشکانی، سعید عرب زاده، آریادخت جهان بخشان، محمد صالحی نیا، حسام الدین انصاری، مریم شیخ سقا، فرزاد گیتی زاده، سیده فردوس رضوی، شهریار خان محمدی، عباس حیدری، محمود صادقی، فاطمه بهبودی، حسین حیدرپور، موسی احمدزاده، رضا ماهینی، مهرداد جشنی پور، سید صادق حسینی، محمود زارعی، حسن غواصان، مختار غریبی، محمد کنگانی، رسول سعادت نیا، مهدی جهان افروزیان و میلاد رفعت در نمایشگاه عکس گروهی با عنوان « چشم هایی به رنگ انتظار» گالری سوره حوزه هنری بوشهر در معرض دید عموم قرار گرفته است.

ارسال نظر