کد خبر : 4689

بهره‌برداری از مدرسه علمیه خواهران در بوشهر

بهره‌برداری از مدرسه علمیه خواهران در بوشهر

مدرسه علمیه الزهرا بوشهر در آئینی با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و معاون اداری مالی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش بوشهر 24، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر عصر پنجشنبه در این آئین اظهار داشت: حوزه علمیه خواهران استان بوشهر با کارهای زیرساختی صورت گرفته در استان زنده و احیاء شده‌ است و استان بوشهر به عنوان یک قطب حوزوی شناخته می‌شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری از افتتاح حوزه علمیه خواهران برازجان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و بیان داشت: حوزه‌های علمیه استان بوشهر هم در زمینه ساخت و ساز و هم در زمینه کلاس‌داری بسیار فعال هستند.

وی در ادامه از تاسیس مدرسه نخبگان حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: در پذیرش در حوزه‌های علمیه خواهران باید به موضوع گزینش نیز توجه شود و سامانه‌ای در این زمینه فعال شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم ایجاد مدارس پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان حوزوی خاطرنشان ساخت: اجرای این طرح‌ها در استان بوشهر موفقیت‌آمیز بوده است و مردم نیز استقبال خوبی از اجرای این طرح‌ها داشته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه هر حوزه خواهران در استان باید یک مجمتع آموزشی داشته باشد، اذعان داشت: در حوزه‌های علمیه خواهران باید به شدت بر روی آموزش خواهران تأکید شود تا بر روی علوم حوزوی مسلط شوند.

ساختمان مدرسه علمیه الزهرا بوشهر در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع در سه طبقه به بهره‌برداری رسید.

ارسال نظر