کد خبر : 4697

ضرورت ایجاد پیش دبستانی حوزوی

ضرورت ایجاد پیش دبستانی حوزوی

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: تجربه ایجاد مدارس حوزوی در شهر بوشهر نشان از موفقیت این طرح داشته و مورد توجه و استقبال مردم واقع شده است.

به گزارش بوشهر 24، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر در نشست با مدیران مدارس علمیه خواهران استان بوشهر گفت: با کارهای زیرساختی صورت گرفته در استان، حوزه علمیه خواهران زنده و احیاء شده‌اند و استان بوشهر در سطح کشور به عنوان یک استان حوزوی شناخته می شود و این نعمت بزرگی است که خداوند نصیب این استان کرده است و اینها همگی در پرتو تلاش‌ها و کوشش‌های شما عزیزان است.

 آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در ادامه خبر از افتتاح حوزه علمیه خواهران برازجان در آینده‌ای نزدیک داد، و گفت: استان بوشهر تنها استانی است که تمام حوزه های خواهران آن در زمینه ساخت و ساز و کلاس داری فعال است.

 وی همچنین بیان داشت: در آینده‌ای نه چندان دور مدرسه نخبگان حوزه علمیه خواهران نیز تأسیس می‌شود.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از بیانات خود، تصریح کرد: در حوزه‌های علمیه خواهران گذشته از پذیرش، باید کوشش شود که گزینش نیز صورت گیرد و در این زمینه سامانه ای طراحی شود.

 وی ایجاد مدارس پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان حوزوی را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: تجربه ایجاد اینگونه مدارس در شهر بوشهر نشان از موفقیت این طرح داشته و مورد توجه و استقبال مردم واقع شده است.

 آیت الله صفایی بوشهری در همین رابطه تأکید کرد: هر حوزه خواهران در استان باید یک مجمتع آموزشی داشته باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر در پایان با تأکید بر ضرورت تحصیلات کیفی خواهران، افزود: در حوزه‌های علمیه خواهران باید به شدت بر روی آموزش خواهران تأکید شود و لازم است که خواهران حوزوی، بر علوم حوزوی مسلط باشند./رسا

ارسال نظر