کد خبر : 4734

توسعه برنامه‌های دینی در بوشهر همزمان با ایام ماه محرم و صفر

توسعه برنامه‌های دینی در بوشهر همزمان با ایام ماه محرم و صفر

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر بر توسعه برنامه‌های دینی در سطح استان بوشهر همزمان با ایام ماه محرم و صفر تاکید کرد.

به گزارش بوشهر 24، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ظهر امروز در نشست هماهنگی برنامه‌های ماه محرم در بوشهر اظهار کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری ویژه برنامه‌های ماه محرم در بوشهر اندیشیده شده است.

وی بیان کرد: از دستگاه‌های اجرایی نیز انتظار داریم با اداره کل تبلیغات اسلامی همکاری لازم را در اجرای این برنامه‌ها داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر بر لزوم برنامه‌ریزی منظم برای اجرای برنامه‌های محتوایی در مجالس عزاداری حضرت امام حسین(ع) تاکید کرد.

سروستانی سیاست‌گذاری توسعه برنامه‌های دینی در سطح استان را رسالت اصلی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی برشمرد و اظهار کرد: این ستاد قبل از فرا رسیدن هر مناسبتی تشکیل شده و بر اساس اسناد بالادستی و به ویژه منویات مقام معظم رهبری به تبیین خط‌مشی و و برنامه‌های خود در مناسبت‌های دینی می‌پردازد.

وی اضافه کرد: امیدواریم همه فعالان اجرای مراسم‌های عزاداری‌های محرم و صفر در سطح استان فعالیت‌های خود را بر اساس سیاست‌های ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی استان انجام دهند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر نیز با بیان اینکه امسال در 2 هزار نقطه استان بوشهر مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش برگزار می‌شود، گفت: از 8 آبان حرکت دسته‌جات عزادار در استان بوشهر آغاز می‌شود و این در حالی است که مراسم روضه‌خوانی از 4 آبان در استان بوشهر برپا است.

نوشاد نوشادی با اشاره به اینکه همایش میثاق عاشورائیان در استان بوشهر در شهر برازجان برپا می‌شود، افزود: این همایش دوم محرم مطابق با 5 آبان در شهر برازجان با حضور مسئولان هیت‌های مذهبی کشور برگزار می‌شود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر با اشاره به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ششم محرم گفت: این همایش در 500 نقطه استان بوشهر پیش‌بینی شده است و مادران با فرزندان شیرخوار خود به یاد طفل شش ماهه صحرای کربلا عزاداری می‌کنند./ فارس

ارسال نظر