کد خبر : 4759

خبر فوری

اعضای هیئت موسس خانه مطبوعات محلی بوشهر انتخاب شدند

اعضای هیئت موسس خانه مطبوعات محلی بوشهر انتخاب شدند

بوشهر 24: نخستین نشست مجمع عمومی خانه مطبوعات محلی استان بوشهر عصر امروز یکشنبه 27 مهرماه برگزار شد.

بوشهر 24: نخستین نشست مجمع عمومی خانه مطبوعات محلی استان بوشهر عصر امروز یکشنبه 27 مهرماه برگزار شد.

به گزارش بوشهر 24، در این نشست که به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر قرار است طبق اساسنامه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خانه مطبوعات محلی استان شکل بگیرد، مدیران مسئول و خبرنگاران نشریات محلی، نمایندگی های نشریات سراسری و مدیران سایت های خبری حضور داشتند و اعضای هیئت موسس خانه مطبوعات از بین نامزدها انتخاب شدند.

براساس این گزارش، 13 نفر از اشخاص واجد شرایط کاندیدای حضور در بین اعضای هیئت موسس خانه مطبوعات محلی بودند که از بین آنها آقایان حسین حشمتی، علی هوشمند، عبدالرسول میگلی نژاد، حمید آب آذر، اسکندر احمدنیا، عبدالکریم نیسنی و خانم صدیقه جمالی به عنوان اعضا انتخاب شدند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر پیش از این اعلام کرده بود: همه افرادی که واجد شرایط باشند و از فعالان مطبوعات، پایگاه‌های خبری و نمایندگی‌ها و سرپرستی‌های روزنامه‌های سراسری و خبرگزاری‌ها که در بخش تحریریه و در قالب شغل اصلی و مستمر فعالیت می‌کنند می‌توانند در خانه مطبوعات و یا هیئت مدیره عضو شوند.

این افراد باید دارای حداقل مدرک دیپلم باشند و همچنین در حوزه فعالیت خانه مطبوعات اقامت داشته باشند.

پیش از این در ابتدای ماه جاری قرار بود انتخابات خانه مطبوعات با حضور معاون اجرایی مطبوعات داخلی وزارت ارشاد برگزار گردد که به دلیل عدم استقبال فعالین حوزه مطبوعات، این انتخابات برگزار نشد.

گفتنی است در جلسه پیشین با وجود تلاش گسترده اداره ارشاد در برگزاری انتخابات با حضور حداکثری نشریات و مطبوعات استان و با وجود اینکه نزدیک به 80 نفر جهت حضور درانتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات ثبت نام کرده بودند، تعداد حاضرین در این نشست به زحمت به 25 نفر رسیده بود و این جلسه با رایزنی های مسئولین ارشاد با استقبال روزنامه نگاران مواجه شد.

ارسال نظر