کد خبر : 477

بیانیه دانشگاه های دشتستان به مناسبت سوم خرداد

بیانیه دانشگاه های دشتستان به مناسبت سوم خرداد

بوشهر24: دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان دشتستان به مناسبت آزادسازی خرمشهر روز ملی ایثار و مقاومت بیانیه ای صادر کرد.

بوشهر24: دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان دشتستان به مناسبت آزادسازی خرمشهر روز ملی ایثار و مقاومت بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش "بوشهر24"، دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان دشتستان به مناسبت آزادسازی خرمشهر روز ملی ایثار و مقاومت بیانیه ای صادر کرد.
متن بیانیه به شرح ذیل است:

بی شک، هشت سال حماسه و ایثار رزمندگان اسلام در دفاع مقدس از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی این سرزمین پرافتخار، برای همیشه در اذهان همگان جاوید و در تاریخ ثبت و باقی خواهد ماند و این حماسه به عنوان گنجینه ای ارزشمند به نسل های آینده منتقل می شود.لذا سوم خرداد یادآور جانفشانی و ایثار دلاورمردانی است که فارغ از دنیا و با عشق به امام خمینی (ره) در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب سر از پا نشناخته و در صیانت از مرزهای جغرافیای و معنوی ایران اسلامی لحظه‌ای درنگ نکردند

فتح خرمشهر قهرمان، مرکبی بود از روح،‌ عشق، ‌ایمان، ‌ایثار،‌ مقاومت، شجاعت، عزت، شرف، غیرت، و شهادت‌طلبی که تاریخ نبردهای دنیا همه این صفات را در یک مکان و زمان هرگز به خود ندیده است.تربیت یافتگان مکتب روح اله ( رحمت ا... علیه )،گلواژه های ایثار و فداکاری را در تابلوی شجاعت و غیرت ترسیم کردند تا صحنه های تکرار نشده ی عاشورا، تکرار شود و تصویری زیبا از امام شناسی و جریان شناسی و ولایت مداری به نمایش گذاشته شود. آفرین بر این ملت. درود و رحمت سبحان لایزال و اولیاء و اوصیایش بر شهیدان راه حق.

دفتر بسیج دانشجویی شهرستان دشتستان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر عزیز، اعلام می دارد مؤلفه هایی چون نصرت و امدادهای غیبی خدای مهربان که به مصداق آیه ی شریفه: « اگر دین خدا را یاری کنید خدا نیز شما را یاری خواهد کرد‌» همواره باید در سطح جامعه به یک باور قلبی و عمومی مبدل شود و از طرفی فرهنگ: « ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد » در خیزش و بیداری اسلامی سایر کشورهای منطقه و کشورهای دیگر نیز مؤثر افتاده است. بنابراین این میراث گران بهای نبوی ( صلی ا... علیه و آله )و علوی « علیه السلام »که توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی « قدس سره الشریف »به دست خلف صالحش امام خامنه ای عزیز « مد ظله العالی »رسیده تا پای جان حفظ و به مدد الهی به دست صاحبش حضرت بقیه ا... الاعظم « ارواحنا له الفداه »تقدیم شود.

ارسال نظر