کد خبر : 4940

تجمع بزرگ «لبیک یا حسین (ع)» در بوشهر برگزار می شود

تجمع بزرگ «لبیک یا حسین (ع)» در بوشهر برگزار می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: روز دوم محرم همایش و تجمع بزرگ «لبیک یا حسین (ع)» در امامزادگان شاخص استان بوشهر برگزار می شود.

به گزارش بوشهر 24، حجت الاسلام مرتضی محمدیان، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر، گفت: در روز دوم محرم همزمان با ورود کاروان امام حسین (ع) به کربلا تجمع بزرگ «لبیک یا حسین (ع)» در 10 امامزاده شاخص استان بوشهر برگزار می شود.

وی افزود: این آیین در شهر بوشهر راس ساعت 16 در محل امامزاده قاسم با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار می شود.

حجت الاسلام محمدیان تصریح کرد: دوازدهم محرم هم همزمان با حرکت کاروان اسرا با حضور خواهران عزادار تجمع عظیم زینبی در بقاع متبرکه برگزار می شود و تبین سخنان حضرت زینب(س)به عنوان پرچمدار کربلا و احیا کننده نهضت امام حسین(ع) یکی از برنامه های این همایش است.

وی با دعوت از حضور پرشور و گسترده مردم برای حضور در این آیین ها خاطر نشان کرد: مسابقه سبک زندگی حسینی هم یکی از برنامه های دهه اول ماه محرم است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: برنامه های متعددی دیگری هم در ماه محرم امسال برنامه ریزی شده است که راهپیمایی تا امامزادگان از جمله این برنامه ها است که در این ارتباط درهر شهرستان استان یک امامزاده محوری شامل تعیین شده است./ شبستان

ارسال نظر