کد خبر : 4984

انتقاد شدید از مداح 200میلیونی که پیاده نظام دشمن است

انتقاد شدید از مداح 200میلیونی که پیاده نظام دشمن است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به اینکه مداحی که 200 میلیون تومان برای یک دهه عزاداری در شهر چغادک، اجرت گرفته و حرف دشمنان را تکرار کرد، باید بگوید برای چه چنین پولی گرفته و چه کسی این پول را به وی داده است؟

به گزارش بوشهر 24، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با انتقاد شدید از مداحی که در ایام دهه محرم پارسال با حضور در یکی از هیات های مذهبی استان، 200 میلیون تومان دستمزد گرفته بود، تصریح کرد: کسانی که صدای دشمنان اسلام را تکرار می کنند و می گویند نهضت حسین (ع) سیاسی نیست، به حسین (ع) ظلم کرده اند.
 حجت الاسلام مرتضی محمدیان در نشست خبری ظهر شنبه به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگورای محرم ادامه داد: دشمنان با جنگ نرم می خواهند عاشورا را از زندگی مردم حذف کنند و اولین فاکتور دشمن این است که می گویند: "نهضت سیدالشهدا سیاسی نیست و عرفانی است".
وی با تاکید بر اینکه عاشورای حسین (ع) سیاسی بوده است افزود: نهضت عاشورا و حماسه کربلا در هر شرایط و زمانی و از ابتدا تا انتها سیاسی است؛ مگر سیاست غیر از مبارزه با ظلم و ستم است؟ این ترفند انگلیس است که می گوید عاشورا سیاسی نیست و برخی هم خواسته یا ناخواسته با ادبیاتشان به این امام معصوم ظلم می کنند زیرا القای این حرف، ظلم و ستم آشکاری به امام حسین (ع) است.
این مسئول با اشاره به اینکه مداحی که سال گذشته 200 میلیون تومان برای یک دهه عزاداری در شهر چغادک، اجرت گرفته و حرف دشمنان را تکرار کرد، باید بگوید برای چه چنین پولی گرفته و چه کسی این پول را به وی داده است؟
محمدیان تصریح کرد: چرا هیچکس در برابر این مداح و هزینه 200 میلیونی که برای یک دهه نوحه خوانی دریافت کرده است، واکنشی نشان نداد؟ این فرد پیاده نظام دشمن است و از سربازان یزید زمان می باشد.
وی بیان کرد: اوقاف، بصیرت عاشورایی را محور برنامه های ایام محرم قرار داده است تا روشنگری کند؛ عده ای تفسیرهای ناروایی از عاشورا می کنند و امام حسین را برای هدف خود به مناقصه می گذارند و وظیفه همه جامعه این است که در برابر آنان ایستادگی کنند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: برنامه های گسترده ای در ماه محرم امسال در امامزاگان استان خواهیم داشت که دو برنامه آن محوری هستند.
محمدیان افزود: راهپیمایی تا امامزادگان در روز دوم محرم که در 10 امامزاده مشخص و به مناسبت ورود کاروان امام حسین(ع)به کربلا با شعار "لبیک یا حسین" به سمت این امامزادگان خواهد بود.

وی اضافه کرد:  در روز 12 محرم امسال نیز به مناسبت حرکت کاروان اسرا به شام تجمعی در امامزادگان با حضور بانوان به همراه مرثیه سرایی برمصائب اهل بیت و تبیین سخنان حضرت زینب(س)به عنوان پرچمدار کربلا و احیا کننده نهضت امام حسین(ع)برگزار خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ادامه داد: بصیرت عاشورایی نیز در 45 بقعه توسط مبلغان اجرا خواهد شد و مسابقه کتابخوانی نیز از دیگر برنامه های این ایام است که با توزیع کتاب "سبک زندگی حسینی" و خواندن آن توسط علاقمندان، مسابقه کتابخوانی، برگزار و به برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

حجت الاسلام محمدیان افزود: حفظ سوره فجر که به "سوره الحسین" مشهور است از دیگر برنامه های اداره کل اوقاف برای دهه اول محرم است که افراد می توانند در صورت حفظ این سوره به ادارات اوقاف محل سکونت خود مراجعه و حفظ این سوره را ارائه دهند که به 72 نفر برگزیده استان جوایز ویژه ای اهدا خواهد شد./ اتحاد جنوب

ارسال نظر