کد خبر : 5099

همایش شیرخوارگان حسینی در ۵۰۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود

همایش شیرخوارگان حسینی در ۵۰۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر گفت: همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی همزمان با ششم محرم ‌در ۵۰۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر 24، نوشاد نوشادی با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) با بیان اینکه با شروع دهه نخست ایام سوگواری مراسم سینه‌زنی، زنجیر زنی و روضه‌خوانی در استان بوشهر آغاز شد اظهار کرد: سینه زنی و مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان در استان بوشهر دارای ویژگی‌های مهمی است بگونه‌ای که این مراسم در فهرست آثار معنوی کشور به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در استان گفت: این مراسم ششم محرم همزمان با سراسر کشور در 500 نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود که پیش بینی داریم 300 هزار نفر از بانوان با فرزندانشان در این مراسم شرکت کنند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر از تجمع عزاداران حسینی در بوشهر خبرداد و گفت: در تاسوعای حسینی تجمع بزرگ عزاداران حسینی در میدان قدس بوشهر به سمت کارگاه ضریح خیمه‌گاه ابوالفضل(ع) برگزار می‌شود که برنامه‌های ویژه‌ای برای این تجمع تدارک دیده شده است.

نوشادی از اقامه نماز ظهر عاشورا در استان بوشهر خبرداد و افزود: این مراسم در 2 هزار نقطه استان بوشهر پیش‌بینی شده است.

وی برگزاری مراسم صبحدم سید و سالارشهیدان در صبح روز عاشورا را از دیگر برنامه‌ها در استان بوشهر دانست و گفت: در تمام نقاط استان بوشهر با حضور عزاداران حسینی این مراسم باشکوه برگزار می‌شود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر بر لزوم ترویج، تبیین و ترویج فلسفه قیام عاشورا در جامعه بویژه در بین جوانان تاکید کرد و ادامه داد: برگزاری آیین‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) مناسب‌ترین راهکار در تحقق این مهم است.

نوشادی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی بر توجه به برگزاری پرمحتوای مراسم سوگواری تاکید دارند گفت: هیئت‌های عزاداری باید در آیین‌های مربوط به عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) از هرگونه خرافه گویی پرهیز و پرمحتوا این مراسم برگزار کنند./ تسنیم

ارسال نظر