کد خبر : 5149

توصیه آیت الله صفایی به مداحان چه بود؟

توصیه آیت الله صفایی به مداحان چه بود؟

مداحان و روحانیون سخنان خود را در خصوص مراسم تاسوعا و عاشورا بیان کنند و از مسائل حاشیه ای این مراسم که مشروعیت ندارد و گاهی در حاشیه خلاف شرع است جلوگیری و پرهیز کنند.

به گزارش بوشهر 24، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در خطبه اول نماز جمعه، اظهار کرد: یکی آموزه‎های مکتب امام حسین(ع) که نشات گرفته از هدایت های الهی در تاریخ ادیان الهی است و همواره در قرآن و روایات تاکید شده مودت و محبت و تابعیت از پیامبران و اهل بیت(ع) است.

وی بیان کرد: مودت آموزه حسینی، هدایتی است برای جامعه انسانی و بشریت در آخرین ادیان الهی که اسلام است و مودت اهل بیت(ع) واژه و مفهومی است که در خود بسیاری از ویژگی های انسان کامل یافته دارد.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: مودت انسان را به سمت پیوند اهل بیت(ع)،تابعیت، پیروی از آنها، وجودی سراسر عشق، مودت، محبت و قلبی مالامال از محبت برای انسان تولید می‎کند.

صفایی‌بوشهری متذکر شد: مودت اهل بیت(ع) مایه حیات اسلام، قرآن و شناخت اسلام ناب از اسلام‎های انحرافی و استحکام انسان در مقابل طوفانهای انحرافی است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مسئولین حج اشاره کرد و خاطرنشان کرد: دشمنان و استکبار جهانی بدنبال دیوارکشی بلند و قطور بین ایران و دیگر جوامع اسلامی است و حج بهترین وسیله برای شکستن این دیوار قطور است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه روز سه شنبه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، گفت: از آموزه های قیام عاشورا استکبار ستیزی است و دانش آموزان و همگان باید این راه عزیز را حفظ و ادامه دهند.

صفایی‌بوشهری با توصیه هایی به برگزار کنندگان مراسم تاسوعا و عاشورا، افزود: برگزار کنندگان مراسم تاسوعا و عاشورا سعی کنند آموزه های این قیام را به شکل صحیح و موثر،  پر محتوا و با معیارها و نمونه های اصیل این واقعه به مردم بیان نمایند.

وی تأکید کرد: مداحان و روحانیون سخنان خود را در خصوص مراسم تاسوعا و عاشورا بیان کنند و از مسائل حاشیه ای این مراسم که مشروعیت ندارد و گاهی در حاشیه خلاف شرع است جلوگیری و پرهیز کنند.

صفایی‌بوشهری با بیان اینکه هر چه داریم از قیام امام حسین(ع) است، گفت: مصیبت و قیام کربلا لحظه به لحظه و گام به گام هدایت و نجات است.

خطیب نماز جمعه بوشهر  به گروه‌های شرکت‌کننده در جریان عاشورا اشاره کرد و تصریح کرد: در جریان قیام عاشورا گروهی با امام حسین(ع) و گروهی بر امام بودند، کسانی که با امام بودند گروهی یاران باوفای امام بودند که تا آخرین لحظه با امام بودند، گروهی هم با امام بودند اما در جنگ کمک نمی کردند، گروهی هم با امام بودند اما ترس در دل داشتند.

صفایی‎بوشهری در پایان تشریح کرد: گروهی هم مقابل امام حسین(ع) استادند، گروهی سکوت کردند و گروهی کمک مالی کردند که در این بین در تاریخ گروهی مورد تجلیل و تکریم است که تا آخرین لحظه با امام باقی مانده باشد./ فارس

ارسال نظر