کد خبر : 5156

درد دل یک دانش آموز انقلابی:

جرم ما این است که زیر ابرو بر نمی داریم

جرم ما این است که زیر ابرو بر نمی داریم

امروزه در برخی از مدارس دانش آموزانی را شاهد هستیم که با آرایش های زنانه مانند زیر ابرو برداشتن و استفاده از دست بند ها و گردن بندهایی که نماد فرهنگ غربی است در کلاس درس حاضر می شوند اما خیلی از مدیران و معلمان مدارس با این افراد برخورد نمی کنند ولی ...

بوشهر24/یادداشت وارده: خبری در رسانه های استانی خواندم که به شدت دلم را به در آورد که معاون و مدیر مدرسه دانش آموزان را به جرم انداختن چفیه تحقیر و این نماد را از گردن آن ها برداشته بود.
این خبر مرا به فکر برد، امروز فرهنگ ایثار و رشادت در مدارس رو به کم رنگ شدن است و برخی از معلمان و مسئولان مدرسه در ترویج این فرهنگ تلاش نمی کنند و بر عکس برخی از آنها به مقابله با آن می پردازند.
این در حالی است که تهاجم فرهنگی در مدارس بیداد می کند و ما شاهد ترویج رفتارهای غلط  و موسیقی های نادرست و پوشش های ناپسند در مدارس هستیم.
ما به چشم خود دانش آموزانی را می بینیم که با لباس نا مناسب به مدرسه می آیند و یا سر خود را به سبک خوانند گان و یا بازیگران غربی آرایش می کنند اما حتی دریغ از یک تذکر، حال دانش آموز بسیجی مورد تهاجم قرار می گیرد.
انگار برخی از مدیران مدارس رشادت های دانش آموزانی چون شهید صادق میگلی نژاد را از یاد برده اند و امروز چفیه ای که نماد انقلاب اسلامی است را از تن نیروهای ارزشی برداشته و آنها را در جمع دانش آموزان دیگر مورد توهین قرار می دهند.
این در حالی است که برخی از مدیران مدارس تلاش های زیادی برای ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی انجام می دهند و مراسمات عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) برگزار می کنند.
مسولان امر باید از مدیرانی که در راستای ترویج دین و فرهنگ انقلاب اسلامی تلاش می کنند تقدیر و با مدیرانی که این اقدامات ارزشی مقابله می کنند برخورد قاطع انجام شود تا فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی از میان نرود.
امروزه در برخی از مدارس دانش آموزانی را شاهد هستیم که با آرایش های زنانه مانند زیر ابرو برداشتن و استفاده از دست بند ها و گردن بندهایی که نماد فرهنگ غربی است در کلاس درس حاضر می شوند اما خیلی از مدیران و معلمان مدارس با این افراد برخورد نمی کنند ولی با دانش آموزانی که به جای گردن بند های غربی چفیه را به گردن می اندازند برخورد می کنند و آنها را مورد اهانت قرار می دهند.
به راستی این مسیر قرار است چه نتیجه ای را به بار بیاورد؟ آیا مدرسه نباید مروج ایثار مقاومت باشد؟
ای کاش برخی از این آقایان بجای برخورد با فرهنگ مقاومت به ترویج آن می پرداختند زیرا همین فرهنگ مقاومت است که امروز استکبار جهانی را به زانو در آورده است.

ارسال نظر