کد خبر : 5170

امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی است

امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی است

فرمانده بسیج سپاه ثارالله خارگ گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی است و اجرای آن با شرایط خاص خود، ضرورت دارد.

به گزارش بوشهر 24، عبدالکریم دانش‌آموز در نشستی به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از امور ضروری دین اسلام است، به نحوی که خداوند در قرآن می‌فرماید "زنان و مردان مومن به نیکی فرمان می‌دهند و از ناشایست بازمی‌دارند".

وی با بیان اینکه بر این امر تاکید بسیار شده است، تصریح کرد: امروزه متاسفانه با تعاریف مختلفی که از این امر الهی می‌شود، بین موافقان و مخالفان این امر الهی، بحث بسیاری وجود دارد که باید گفت این امری است الهی، اما دارای شرایط و ویژگی‌هایی است که باید در جامعه اسلامی با رعایت این شرایط به آن عمل شود. 

فرمانده بسیج سپاه ثارالله خارگ با اشاره به شرایط آمرین به معروف و ناهیان از منکر، خاطرنشان کرد: مکلف بودن، ایمان قلبی به این فریضه الهی، عادل بودن در اجرای آن و درنظر گرفتن رضای خداوند، از جمله شرایطی است که باید به آن توجه داشت و قظعاً کسی که خود شرایط اجرای این امر را ندارد، باعث بروز مشکلاتی دیگر در جامعه می‌شود، لذا باید ابتدا سعی در تصحیح خود داشته باشیم.

دانش‌آموز عنوان کرد: باید سعی شود احکام الهی به خوبی در جامعه اجرا شود و باید به این نکته توجه داشت که امر به معروف و نهی از منکر، خود زمینه‌ساز ارتقاء امنیت و فرهنگ‌سازی دینی در جامعه است و یکی از نکات ضروری به شمار می‌رود که باید در هنگام اجرای آن رعایت شود، اما بیان آن با زبانی خوش و آرام است، به نحوی که فرد مورد نظر آن را با توجه به حسن اخلاق آمر به معروف و ناهی از منکر بپذیرد، نه اینکه این امر موجب دین‌زدگی وی شود.

ارسال نظر