کد خبر : 5185

کتاب زندگینامه 471 شهید دانش‌آموز بوشهر منتشر می‌شود

کتاب زندگینامه 471 شهید دانش‌آموز بوشهر منتشر می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در همایش رهروان شهید فهمیده از انتشار کتاب زندگینامه 471 شهید دانش‌آموز دفاع مقدس این استان خبر داد.

به گزارش بوشهر 24، اصغر حصیری ظهر امروز در همایش دانش‌آموزان 13 ساله بسیجی تحت عنوان رهروان شهید فهمیده در مصلی جمعه این شهر اظهار داشت: جنگ امروز ما جنگ نظامی و سخت افزاری نیست، امروز ما در میدان رزم با دشمن درگیر نیستیم، بلکه دانش‌آموزان باید خود را برای مقابله با جنگ نرم و فرهنگی دشمن که خیلی سختر از نوع جنگ اول است، آماده کنند.

حصیری افزود: دانش‌آموزان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس با بستن پیشانی بندهای ائمه بر پیشانی‌های خود به مبارزه با دشمن پرداختند و به شهادت رسیدند و ما به شهادت آنها افتخار می‌کنیم.

وی به تفاوت‌های تلفات جنگ نرم و سخت اشاره کرد و اظهار داشت: تلفات و کشته‌های جنگ سخت و نظامی افتخارآفرین هستند، در حالی که در تلفات جنگ نرم و فرهنگی ما نمی‌توانیم به آنها افتخار کنیم و این بزرگترین تفاوت جنگ در این دو عرصه است.

وی اضافه کرد: شما دانش‌آموزان بزرگترین سربازان جنگ نرم در خدمت مقام معظم رهبری هستید و می‌توانید با بکارگیری عرصه‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار آینده نظام را بیمه کنید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در پایان گفت: کتاب زندگینامه 471 شهید دانش‌آموز دفاع مقدس این استان در دو جلد در دست انتشار است./ فارس

ارسال نظر