کد خبر : 5244

حسینی بوشهری:عاشورای حسینی برای همه جوامع انسانی الگو شده است

حسینی بوشهری:عاشورای حسینی برای همه جوامع انسانی الگو شده است

بوشهر24: نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: عاشورای حسینی برای همه اقشار و جوامع انسانی یک الگو شده است.

بوشهر24: نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: عاشورای حسینی برای همه اقشار و جوامع انسانی یک الگو شده است.

به گزارش "بوشهر24"، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری دوشنبه‌شب در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با اشاره به اهمیت بسیار بالای تبیین اهداف قیام عاشورا، اظهار داشت: فراموش کردن حادثه عاشورا یکی از طرح‌هایی است که دشمنان با جدیت به دنبال آن است و می‌خواهند که نامی از حسین و قیامش برده نشود.

وی با اشاره به وجود آموزه‌های متعدد در قیام عاشورا و حرکت امام حسین(ع) خاطرنشان ساخت: تعالیم رفتاری و گفتاری امامان سبب شد حادثه عاشورا ماندگار بماند و در جامعه نهادینه شود و این آموزه‌ها باید نسل به نسل منتقل شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه تعالیم امامان به جامعه بشری سبب شد فرهنگ عاشورا در جامعه نهادینه شود و این حادثه بی نظیر عاشورا ماندگار بماند، افزود: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) فرهنگ عاشورا را در جهان نهادینه کردند.

وی به تهدیدات متعدد از جمله انفجار و کشتار در عراق اشاره کرد و بیان داشت: سوگواران حسینی بدون هیچ دغدغه و هراس مراسم تاسوعا و عاشورا را برپا می‌کنند که انگار ما چیزی نشنیده‌ایم و این نشان می‌دهد که فرهنگ عاشورا در جامعه بشریت نهادینه شده و تا ابد جاودانه است.

آیت‌الله حسینی بوشهری افزود: مشیت و اراده الهی، عدالت خواهی، ظلم ستیزی، ایمان و عمل صالح، احیا فطرت، رهبری معصوم و جامعیت، نهضت عاشورا رمز ماندگاری حادثه عاشورا است.

وی اضافه کرد: نقطه مقابل حادثه عاشورا بازتاب عمل دشمن است که در آن جنایت، کشتار، هتک‌حرمت، غضب و ناراحتی مشاهده می‌شود و سبب نفرت جامعه بشریت از سپاهیان و دشمنان امام حسین(ع) شده است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه چون نیت حادثه عاشورا الهی بود شعاع آن تمام جهان را درنوردید و ماندگار شد، خاطرنشان ساخت: بازتاب عاشورا در دلها شور ایجاد می‌کند./مهر

ارسال نظر