کد خبر : 5299

برگزاری انتخابات خانه مطبوعات بوشهر تا اوایل آذرماه

برگزاری انتخابات خانه مطبوعات بوشهر تا اوایل آذرماه

بوشهر24: تلاش برای تدوین و ثبت اساسنامه خانه مطبوعات استان بوشهر در دست اجرا است و پس از تدوین و ثبت آن، نسبت به برگزاری انتخابات اقدام خواهد شد.

بوشهر24: تلاش برای تدوین و ثبت اساسنامه خانه مطبوعات استان بوشهر در دست اجرا است و پس از تدوین و ثبت آن، نسبت به برگزاری انتخابات اقدام خواهد شد.

به گزارش "بوشهر24"، با دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایجاد و راه‌اندازی خانه مطبوعات در استان‌ها بر اساس دستورالعمل‌ها و اساسنامه جدید از چند ماه پیش در بوشهر آغاز شده و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیت تشکیل آن را بر عهده گرفتند.

پس از برگزاری نشست اولین مجمع خانه مطبوعات استان بوشهر در دور جدید، در نشستی اعضای هیئت موسس خانه مطبوعات استان از بین فعالان عرصه رسانه و با برگزاری یک انتخابات، انتخاب شدند.

در استان بوشهر عبدالرسول میگلی نژاد با ۴۴ رای، علی هوشمند ۴۱ رای، حسین حشمتی ۳۸ رای، اسکندر احمدنیا ۳۵ رای، صدیقه جمالی ۳۴ رای، حمید آب آذر ۳۳ رای و عبدالکریم نیسنی با ۳۰ رای به عنوان اعضای هیئت موسس انتخاب شدند.

تدوین و ثبت اساسنامه جدید خانه مطبوعات و همچنین برگزاری انتخابات اعضای هیئت‌مدیره خانه مطبوعات از مهمترین وظایف و مسئولیت‌های اعضای هیئت موسس خانه مطبوعات استان بوشهر است.

برگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان بوشهر در اوایل آذرماه

یکی از اعضای هیئت موسس خانه مطبوعات استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ما در حال حاضر در حال ثبت اساسنامه جدید برای خانه مطبوعات استان بوشهر هستیم.

علی هوشمند اضافه کرد: به محض ثبت این اساسنامه اقدام به عضو‌گیری خواهیم کرد و بر اساس شرایطی که اساسنامه پیش روی ما گذاشته است، اعضا را انتخاب و در خانه مطبوعات استان بوشهر عضو خواهند شد.

وی همچنین به روند برگزاری انتخابات این خانه مطبوعات اشاره کرد و بیان داشت: انتخابات برای انتخاب اعضای هیئت‌مدیره خانه مطبوعات استان بوشهر اواخر همین ماه یا اوایل آذرماه انجام خواهد شد.

این عضو هیئت موسس خانه مطبوعات استان بوشهر تاکید کرد: خانه مطبوعات یک تشکل صنفی برای فعالان این عرصه است که می‌تواند نقش بسیار مهمی در پیگری مشکلات و تامین نیازهای رسانه‌ها و کارکنان و فعالان رسانه‌ای داشته باشد.

شرایط عضویت در خانه مطبوعات

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر نیز در ارتباط با شرایط عضویت در خانه مطبوعات استان بوشهر گفت: انتخابات خانه مطبوعات استان طبق اساسنامه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

آنیتا مظفری افزود: همه افرادی که واجد شرایط باشند و از فعالان مطبوعات، پایگاه‌های خبری و نمایندگی‌ها و سرپرستی‌های روزنامه‌های سراسری و خبرگزاری‌ها که در بخش تحریریه و در قالب شغل اصلی و مستمر فعالیت می‌کنند می‌توانند در خانه مطبوعات و یا هیئت مدیره عضو شوند.

وی در ادامه بیان داشت: افرادی که می‌خواهند در انتخابات خانه مطبوعات عضو شوند باید دارای حداقل مدرک دیپلم باشند و همچنین در حوزه فعالیت خانه مطبوعات اقامت داشته باشند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر در ارتباط با وضعیت بیمه‌ای این افراد نیز گفت: افرادی که در انتخابات شرکت می‌کنند باید حداقل یک سال سابقه اشتغال اصلی و مستمر بیمه‌ای در یکی از نشریات چاپی یا الکترونیک و روزنامه‌های سراسری و خبرگزاری‌ها داشته باشند.

ارسال نظر