کد خبر : 5359

استاندار بوشهر: مداحان نقش موثری درگسترش فرهنگ دینی دارند

استاندار بوشهر: مداحان نقش موثری درگسترش فرهنگ دینی دارند

استاندار بوشهر گفت: مداحان نقش موثری درگسترش فرهنگ دینی دارند و باید برای افزایش محتوای مراسم عزاداری امام حسین (ع) تلاش کنند

به گزارش بوشهر 24، استاندار بوشهر گفت: مداحان نقش موثری درگسترش فرهنگ دینی دارند و باید برای افزایش محتوای مراسم عزاداری امام حسین (ع) تلاش کنند.

مصطفی سالاری روز شنبه در جمع مداحان و ذاکران ائمه اطهار(ع) استان بوشهر افزود: مداحان علاوه بر انتقال فرهنگ مذهبی سبب می شوند مردم به سمت برنامه های دینی گرایش یابند.

وی اضافه کرد: برنامه های دهه نخست محرم در استان بوشهر از گستردگی خاصی برخودار است که تنوع و گستردگی آن با هیچ مراسمی قابل قیاس نیست.

سالاری، اعتقاد و باورهای دینی مردم و فعالیت خالصانه مداحان را عوامل مهم گستردگی برنامه های دهه نخست ماه محرم برشمرد و گفت: مهم ترین رسالت مداحان و ذاکران ائمه اطهار(ع) ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) است.

وی ادامه داد: استان بوشهر با داشتن پیشکسوتان ارزشمند در حوزه مداحی نقشی مهم در غنا بخشیدن به مراسم اهل بیت(ع) دارد و دراین راستا پیشگام است.

استاندار بوشهر با تاکید بر تبیین اهداف قیام عاشورا گفت: مداحان در تبیین قیام عاشورای حسینی نقش مهم و موثری دارند که لازم است برنامه ها را در این راستا دنبال کنند.

سالاری بیان کرد: مداحان باید از فرصت محرم برای انتقال پیام سیدالشهدا (ع) بهره لازم را ببرند.

وی، توسعه فرهنگ ایثار، آزادگی، پایمردی و شهادت را از ویژگی های مداحان دانست و گفت: شهادت بزرگترین ایثار است و به معنای گذشتن از جان در راه هدفی مقدس و متعالی است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه مردم استان بوشهر توجه ویژه ای به مراسم ماه محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا دارند بیان کرد: بیش از 80 درصد کسانی که در مراسم و آیین های عزاداری سید و سالارشهیدان دراین استان شرکت می کنند جوانان هستند که لازم است آنان با فرهنگ حسینی تربیت شوند.

در این مراسم تعدادی از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) نیز با اجرای مداحی، حال و هوای معنوی به مراسم بخشیدند./ ایرنا

ارسال نظر