کد خبر : 5379

«فقیه حسنان» محل دائمی نمایشگاه وقف عاشورایی می‌شود

«فقیه حسنان» محل دائمی نمایشگاه وقف عاشورایی می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: روستای «فقیه حسنان» محل دائمی نمایشگاه وقف عاشورایی می‌شود.

به گزارش بوشهر 24، حجت‌الاسلام مرتضی محمدیان صبح امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه بصیرت عاشورایی روستای «فقیه حسنان» ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این نمایشگاه با بیان اینکه نمایشگاه بسیار جالب و گویایی بود که سیر تحولات و تغییرات دشمن را از زمان پیامبر اکرم(ص) تاکنون به تصویر کشیده بود، اظهار داشت: امیدواریم با تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد در آینده این نمایشگاه به مجموعه‌ای تبدیل شود که نه تنها مردم استان بوشهر، بلکه از خارج از این استان نیز بیایند و از آن عبرت گیرند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه گویای تاریخ کربلا، مظلومیت، عظمت، شجاعت، هدایت و امامت امام حسین(ع) است، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه بخشی از بُعد حادثه عاشورا را نشان می‌دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه هزینه دیوارکشی نمایشگاه عاشورایی «فقیه حسنان» تأمین می‌شود، ادامه داد: توسط اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در محدوده این نمایشگاه، دیوارکشی خواهد شد و یک انبار نیز احداث می‌شود و بصیرت عاشورایی روستای «فقیه حسنان» با نام وقف موقوفه عاشورایی و به صورت دائم در خواهد آمد.

حسین موفق مسئول برگزاری نمایشگاه بصیرت عاشورایی روستای فقیه حسنان نیز با اشاره به اینکه از اول ماه محرم تاکنون بیش از 7 هزار نفر ازاین نمایشگاه بازدید کرده‌اند، تأکید کرد: این هفتمین سال برگزاری نمایشگاه است که برگزار می‌کنیم.

ارسال نظر