کد خبر : 5665

طرح 77 معلم کالو کشوری شد

طرح 77 معلم کالو کشوری شد

بوشهر24: مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح 77 برای کتابخانه دار شدن مدارس زیر 10 نفر در سراسر کشور اجرایی می شود.

بوشهر24: مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح 77 برای کتابخانه دار شدن مدارس زیر 10 نفر در سراسر کشور اجرایی می شود.

به گزارش "بوشهر24"، عبدالمحمد شعرانی، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر به خبرنگار خبرگزاری شبستان در بوشهر گفت: من زمانی که به عنوان مشاور مدیر کل معرفی شدم عنوان کردم که هیچ گاه از مدارس کوچک دل نمی کنم و هر کاری که از دستم بر می آید برای این مدارس انجام می دهم.

وی افزود: طرح نوآورانه 77 در مدارس زیر 10 نفر روستایی استان بوشهر اجرایی کردیم که در این طرح مدارس روستایی استان صاحب کتابخانه می شوند و دانش آموزان به آرزوی دیرین خود می رسند.

شعرانی با اشاره به اینکه اولین مدرسه روستایی که صاحب کتابخانه شد مدرسه دو کلاسه روستای شاه پسر مرد بود تصریح کرد: از طریق وبلاگ جهانی مدرسه کالو و شبکه های اجتماعی فراخوان این طرح را زدم که استقبال قابل توجهی از آن شد.

وی خاطر نشان کرد: مردم در همان روزهای آغازین این طرح 11 میلیون تومان وجه نقد، 5 هزار جلد کتاب کمک کردند و همچنین کتابخانه ملی ایران هم 7 هزار و 700 کتاب به طرح 77 کمک کرد که همگی این اقدامات قابل تقدیر است.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان داشت: در جلسه روز یکشنبه در وزارت آموزش و پرورش این طرح مورد تحسین وزیر قرار گرفت و از آموزش و پرورش استان و اینجانب به عنوان خادمان کتاب قدردانی شد و در همین راستا قرار شد طرح 77 در سراسر کشور اجرایی شد.

شعرانی افزود: طرح 77 طرح نوآورانه ای است که در آن فرهنگ کتاب خوانی ترویج می شود و دوستداران یار مهربان در روستاها هم به کتاب دسترسی پیدا می کنند.

وی با دعوت از همه مردم برای مشارکت در این طرح گفت: تا کنون بیش از ده هزار کتاب برای مدارس در سراسر استان بوشهر جمع آوری شده و از همه مردم شریف استان بوشهر می خواهیم تا با کمک به اجرای این طرح روستاهای استان خود را صاحب کتابخانه کنیم.

ارسال نظر