کد خبر : 6165

جزوه کاربردی برای زائرین اربعین+ دانلود

جزوه کاربردی برای زائرین اربعین+ دانلود

این جزوه آموزشی با هدف افزایش مهارت زبانی و ارتباطی زائرین به منظور برقراری ارتباط و تعامل سازنده با برادران عراقی است.

به گزارش بوشهر 24، همه ساله در ایّام نیمه شعبان و اربعین حسینی شاهد شکل گیری بزرگترین اجتماع مردمی جهان در طول تاریخ هستیم. حضور خیل کثیری از مردم عراق و سایر شیعیان سراسر جهان توأم با نور هم‌دلی و قرابتی که در این پیاده‌روی بر قلوب شیعیان تابیده شده، باعث می‌شود ارتباطی مهم‌تر میان هر یک از افراد شکل بگیرد که از این منظر میتوان فهمید نوع تعامل و نقش ما زائران ایرانی، در نمایش و تبیین فرهنگ ایرانی اسلامی مان چقدر مهم است.

 اینکه یک برادر عراقی در ذهن خود از گذشت ما، از مهربانی ما، از دلسوزی ما، از فهم فراکشوری ما، از اسلام ما، از انقلاب ما، و از ایران ما چه تصوری داشته باشد، اینکه چقدر از ایران، بی‌آنکه سفر کرده باشد، خاطره‌ی خوش داشته باشد، چقدر – خدای نکرده - دلخور شود، دست من و تویی است که قرار است در این بزم حسینی، گام بزنیم. اینگونه است که یک من به اندازه‌ی یک ایران، یک ایران اسلامی و انقلابی مهم و بزرگ می‌شود و چقدر من و تو و ما بزرگ شده ایم. با نگاهی به فرصت های زیارت در می یابیم فرصتی گرانبها در اختیارمان قرار گرفته تا بتوانم اثری قابل توجه در تقویت اتحاد ایدئولوژیک مسلمین بخصوص دو ملت ایران و عراق داشته باشیم.

امّا جزوه ای که اینکه پیش رویتان قرار دارد نوشته ای است اولیه با هدف کمک به برقراری ارتباط و تعامل سازنده با برادران عراقی مان. امیدواریم با عنایت امام حسین علیه السلام و محبت اهل بیت عصمت و طهارت این جزوه مایه برقراری پیوندهای محبّتی-رفاقتی بین دو ملّت مسلمان و قهرمان ایران و عراق گشته و  باعث گسترش روزافزون احکام جهانی اسلام در منطقه غرب آسیا شود.

این جزوه شامل سه بخش اصلی مردم شناسی و جریان شناسی, راهبردهای ارتباط گیری و آموزش مکالمه محور و کاربردی لهجه عراقی می باشد. در بخش اول کلیاتی از ویژگی های یک مخاطب عراقی به همراه شناختی کلی از جریان های سیاسی موثر در عراق و چگونگی و ظرافت های ارتباط با یک مخاطب عراقی را می آموزد. در بخش دوم راهبردهای ارتباطی به صورت مثال های مشخص و کاربردی و اینکه چطور می توان یک ارتباط را «ایجاد و جهت داد» گفته می شود. در بخش سوم نیز در قالب 9 مکالمه کاربردی و موقعیت محور و 9 جدول آموزشی قواعد و عبارات, لهجه عراقی به کمک طراحی جملات کاربردی آموزش داده میشود. گفتنی است آموزش داده شده آموزشی اولیه و فتح بابی در جهت افزایش مهارت زبانی و ارتباطی زائرین به منظور برقراری ارتباط و تعامل سازنده با برادران عراقی است.

علاقه مندان می توانند این جزوه را از اینجا دانلود نمایند.

ارسال نظر