کد خبر : 6169

برگزاری کارگاه تخصصی فیلم‌نامه نویسی در بوشهر

برگزاری کارگاه تخصصی فیلم‌نامه نویسی در بوشهر

مدیرحوزه هنری بوشهر گفت: کارگاه تخصصی فیلم‌نامه نویسی با هدف آسیب شناسی عملی فیلم‌نامه‌ها و آگاهی بیشترعلاقمندان در حوزه هنری بوشهر برگزار شد.

به گزارش بوشهر 24، سیدمحمدحسین سیدزاده عصر امروز در جمع هنرمندان نمایشی استان بوشهر با بیان اینکه  استان بوشهر در حوزه فیلم ونمایش دارای ویژگی‌های خاصی است اظهار داشت: هنرمندان استان بوشهر از دیرباز در حوزه فیلم و نمایش  خلاقیت‌های خود را به نمایش گذاشته‌اند بگونه‌ای که درجشنواره‌ها و همایش‌های گوناگون قابلیت‌های خود را نشان داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فیلم، هنرمندان در بخش‌های مختلف تولیدات خود را عرضه کرده‌اند تصریح کرد: هنرمندان این استان در تولید فیلم‌های سینمایی، فیلم‌های کوتاه و انیمیشین دارای خلاقیت هستند که در بیشتر جشنواره‌ها این تولیدات عرضه می‌شود.

مدیرحوزه هنری بوشهر با تاکید بر توجه به فیلم‌نامه نویسی تاکید کرد: پایه و اساس یک فیلم نگارش فیلم است که باید جنبه‌های مختلف هنری در این بخش مد نظر باشد.

سیدزاده افزود: فیلم‌نامه نویس باید زبان نگارش را انتخاب کند و نباید جای گنگ نویسی و ترکیب نویسی داشته باشد. 

وی ویژگی‌های فیلمنامه نویسی را بکار بردن جملات کوتاه و استفاده کمتراز حروف ربط برشمرد.

در این کارگاه که با حضور نویسندگان و علاقمندان به فیلم‌نامه نویسی برگزار شد مدرس این کارگاه مطالبی پیرامون شناسنامه شخصیت در فیلم‌نامه، ساختار خوش ساخت و بررسی آن در فیلم‌نامه، دیالوگ نویسی و تمرین دیالوگ در فیلم‌نامه را برای شرکت کنندگان بیان کرد.

امیر کاویان‌پور در زمینه تولید یک فیلم‌نامه مطلوب و مناسب و راههای دست یابی به این مهم  هم نکاتی را بیان کرد.

در این کارگاه هنرمندان این رشته طرح‌های اولیه خود را ارائه کردند که مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. / تسنیم

ارسال نظر