کد خبر : 6199

نکوداشت مرحوم خلیل عمرانی در دومین سالروز عروج

نکوداشت مرحوم خلیل عمرانی در دومین سالروز عروج

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با تاکید بر لزوم معرفی ابعاد ادبی و شعری مرحوم خلیل عمرانی گفت: آئین بزرگداشت خلیل عمرانی در بوشهر برگزار می شود./این مراسم روز چهارشنبه 19 آذرماه در مجتمع نهم دی‌ماه بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر 24، صرالله شفیعی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: مرحوم خلیل عمرانی از شعرای بزرگ کشور و استان بوشهر در عرصه شعر آئینی بود که آثار بسیار خوبی از این شاعر بزرگ بر جای مانده است.وی با تاکید بر لزوم معرفی ابعاد ادبی و شعری این شاعر بزرگ و تاثیر آن در فضای ملی، اذعان داشت: مرحوم عمرانی هم در عرصه شعر و ادب و هم در عرصه اجرایی دارای فعالیت‌های گسترده ای بودند و کارهای بسیار خوبی را داشتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: مرحوم خلیل عمرانی از شاعران بزرگ انقلاب اسلامی در 19 آذرماه به دیار باقی شتافت و لازم است که برنامه‌های مناسبی در سالروز درگذشت ایشان برگزار شود.

وی از برگزاری دومین سالروز درگذشت مرحوم خلیل عمرانی در استان بوشهر خبر داد و بیان داشت: این مراسم روز چهارشنبه 19 آذرماه در مجتمع نهم دی‌ماه بوشهر برگزار می‌شود.

شفیعی از حضور دکتر قنادان رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور در این مراسم خبر داد و افزود: چهره‌های مختلف ادبی و سیاسی کشور و استان بوشهر در این آئین حضور داشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با تاکید بر لزوم معرفی ابعاد ادبی و شعری مرحوم خلیل عمرانی، خاطرنشان ساخت: رسانه‌های نقش بسیار مهمی در معرفی این استاد بزرگ خواهند داشت که باید تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند.

خلیل عمرانی متولد سال 1343 در روستای لمبدان از توابع شهرستان دیر است که در 19 آذرماه سال ۱۳۹۱ در سن ۴۸ سالگی به علت سکته مغزی دار فانی را وداع گفت.

وی کارشناس ارشد و دبیر ادبیات فارسی و کارشناس ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پرورش استعداد ادبی جوانان در وطن خود،استان یزد و تهران بود.

عمرانی در پست‌های مشاور وزیر آموزش و پرورش، مسئول آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور و معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر فعالیت داشته‌است.

ارسال نظر