کد خبر : 6246

یادواره شاعر آیینی و انقلابی بوشهر, ۱۹ آذر برگزار می‌شود + تصاویر

یادواره شاعر آیینی و انقلابی بوشهر, ۱۹ آذر برگزار می‌شود + تصاویر

یادواره شاعرآیینی و انقلابی بوشهر, ۱۹ آذر در مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی بوشهر با حضور شعرای نامی کشور با شعرخوانی شاعران برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر 24 به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در نشست با اعضای ستاد بزرگداشت دومین سالگرد مرحوم خلیل عمرانی شاعر متعهد و انقلابی به ویژگی‌های تاریخ شعر و شعرای استان پرداخت و اظهار داشت: خلیل عمرانی سردار سرافراز شعر انقلاب و آیینی جامعه ما است.

وی تصریح کرد: تجلیل از شاعر آیینی بوشهر تجلیل از شعر آیینی، متعهد و انقلابی است و خلیل عمرانی نماد شعرای آیینی و انقلابی بود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه شخصیت‌های بزرگ استان به خاطر نزدیکی و هماستانی بودن خوب نسل جدید و مردم  استان معرفی نشده است گفت: مرحوم استاد خلیل عمرانی از سرداران سرافراز شعر انقلاب و آیینی است.

امام جمعه بوشهر به ویژگی‌های شعر استان پرداخت و بیان کرد: جغرافیای هر قوم تاثیر بسزایی در تولید شعر و شاعری دارد و استان بوشهر به سبب شرایط آب و هوایی، ارتباطات و روحیه لطیف مردم، سبب تولید شعر و شاعری شده است.

وی با بیان اینکه مردم استان بوشهر زن و مرد همگی در حوزه شعر آشنایی دارند گفت: مردم استان بوشهر در حوزه شعر آشنایی زیادی دارند به همین سبب مردم این استان شعر دوست و شعر شناس هستند که نشان از درجه شعور بالای آنها است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه دوبیتی‌ها در شروه تجلی یافته است افزود: تجلی شعر در استان بوشهر در دو بیتی‌ها وجود دارد چون تاریخ ما پر از شکوه و بزرگی همراه با غم و تجاوزات بیگانه بوده است.

امام جمعه بوشهر شعر را زیباترین چینش محتوایی یافته‌ها و دانسته‌های یک شخص دانست و گفت: شعر چه از نوع نو و سنتی زیباترین عرصه مدیریت چینش لغت است که با آهنگ ویژه در قالب‌ها و دارای محتوایی قوی می‌تواند تاثیر بیشتر در سطح هدایت جامعه و فرهنگ سازی و تمدن سازی داشته باشد.

صفایی بوشهری با اشاره به نقش مهم شعر در ابعاد گوناگون جامعه خاطرنشان کرد: گاهی یک شعر موجب بروز جنگ گاهی موجب صلح می‌شود، گاهی غم را از دل می‌زداید و گاهی باری از غم از دوش یک انسان بر می‌دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر شعر را نشان از درجه شعور یک جامعه دانست و تصریح کرد: شعر از آغاز حیات خودش تاکنون نقش بسیار مهمی در تاریخ ایفا کرده و شعر تاثیر بسزایی در تمدن سازی و بسیاری از تحولات مختلف به ویژه فرهنگی در بین اقوام عهده‌دار بوده است.

در ابتدای مراسم نصرالله شفیعی دبیر ستاد گزارشی از فعالیتهای این ستاد ارائه نمود و افزودند : استاد خلیل عمرانی در عمر کوتاه و پربرکت خود منشاء خدمات زیادی بودند .

 وی تصیرح کرد : ایشان یک سرمایه ارزشمند و پشتوانه هویتی برای مردم استان، ادبا و همه علاقه مندان به ارزشهای دینی است.

شفیعی با بیان اینکه مرحوم عمرانی نمونه یک شاعر ولایت مدار بود افزودند : استاد خلیل عمرانی تمام حرکت ادبی خود را بر محور ولایت تنظیم می کرد.

خاطر نشان می شود مراسم دومین سالگرد استاد خلیل عمرانی شاعر متعهد و انقلابی روز چهارشنبه مورخ 19 آذر ماه ساعت 9 صبح با سخنرانی دکتر قنادیان در مجتمع 9 دی بوشهر و با شعر خوانی شاعرانی از استان و تهران برگزار می گردد.

160993_4160993_4

نشست با اعضای ستاد بزرگداشت دومین سالگرد مرحوم خلیل عمرانی

نشست با اعضای ستاد بزرگداشت دومین سالگرد مرحوم خلیل عمرانی

نشست با اعضای ستاد بزرگداشت دومین سالگرد مرحوم خلیل عمرانی

نشست با اعضای ستاد بزرگداشت دومین سالگرد مرحوم خلیل عمرانی

 

 

ارسال نظر