کد خبر : 625

بیش از۹۰درصد سایت های مجازی خبری استان بوشهر مجوز فعالیت ندارند

بیش از۹۰درصد سایت های مجازی خبری استان بوشهر مجوز فعالیت ندارند

بوشهر24:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: بیش از 90 درصد سایت ها و پایگاه های خبری در این استان بدون مجوزفعالیت می کنند.

بوشهر24:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: بیش از 90 درصد سایت ها و پایگاه های خبری در این استان بدون مجوزفعالیت می کنند.
به گزارش "بوشهر24"، حمیده ماحوزی روزشنبه درگفت وگو با ایرنا دربرازجان افزود: سایت ها باید برای قانونی شدن فعالیتشان باید با مراجعه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن معرفی و تشکیل پرونده با طی مراحل قانونی مجوزهای لازم را اخذ کنند.

وی اضافه کرد: مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز دراخذ مجوز برای فعالیت سایت های خبری دراین استان هیچ گونه مشکلی ندارد و برای صدور مجوز پس از طی مراحل قانونی و استعلام ها همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

ماحوزی بیان کرد: شناسنامه دارشدن رسانه های مجازی باعث گسترش بیشتر فعالیت آنها درعرصه اطلاع رسانی، ارتقای سلامت فعالیت و کسب اعتماد بیشتر مردم به آنها خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر اظهارکرد: یکی از مهمترین برنامه های این اداره کل، حمایت از جامعه خبرنگاران است و این قشر برای فعالیت مناسب و کمک به توسعه استان درحوزه های مختلف نیازمند حمایت و همراهی است.

وی، برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه خبر و ارائه فعالیت های این حوزه را از مهمترین برنامه های مجموعه فرهنگ و ارشاد در استان بوشهر درحمایت از خبرنگاران عنوان کرد.

ماحوزی یادآورشد: درحوزه آموزش خبرنگاران، یکی از برنامه های مهم استان برگزاری دوره های آموزشی پودمانی خبرنگاری با اعطای گواهی رسمی خبرنگاری از دانشگاه علمی و کاربردی هنر بوشهر است.

وی گفت: یکی از دغدغه های مهم خبرنگاران استان بوشهر موضوع بیمه خبرنگاری و مساله رفاهی آنان است که در این زمینه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رایزنی هایی صورت گرفته و تلاش خواهیم کرد خدمات شایسته ای را به خبرنگاران داشته باشیم و دراین زمینه تسریع می شود.

ماحوزی بیان کرد: از دیگر مشکلات خبرنگاران مجوز و کارت خبرنگاری است که این موضوع نیز در دست پیگیری است و دستورات لازم برای تسریع و تسهیل این موضوع صادرشده است.

ارسال نظر