کد خبر : 6314

صدور گواهینامه سراسری قرآن و عترت برای 515 نفر

صدور گواهینامه سراسری قرآن و عترت برای 515 نفر

ابراهیم کامران گفت:گواهینامه 515 نفر ازشرکت‌کنندگان در دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم، از سوی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد.

به گزارش بوشهر 24 به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر، وی در سومین نشست کارگروه تخصصی آموزش حفظ قران کریم در بوشهر، افزود: الهام سلیمیان از مؤسسه قرآن و عترت شهرستان بوشهر به‌عنوان نفر برگزیده کشوری دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت انتخاب شد.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز در ادامه با اشاره به اینکه ۹۶۷ نفر بوشهری در دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت شرکت کرده بودند، اظهار کرد: در این دوره از مسابقات 515 نفر از شرکت‌کنندگان از سوی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گواهینامه صادر شد که بزودی به آنان تقدیم خواهد شد.

در ادامه نشست،زهرا کشاورزنیا، مدیر عامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت استان بوشهر در‌باره قانونمند شدن فعالیت‌های قرآنی بر اساس منویات تخصصی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ما باید در این کارگروه تخصصی با ارائه یک نقشه مهندسی فرهنگی بومی بر اساس اهداف و چشم‌انداز قرآنی که مورد دغدغه آیت‌الله امام خامنه‌ای و آیت‌الله صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر است، نقاط قوط و ضعف را کارشناسانه آسیب شناسی کنیم.

وی با اشاره به تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این استان تصریح کرد: این اتحادیه و تمامی مؤسسات و مراکز باید بر اساس ابلاغ‌ها و سیاستگذاری شورای توسعه فرهنگ قرآنی و فعالیت جهادی در این میدان کنند و با ترویج فرهنگ قرآنی و تربیت حفاظ در جامعه اسلامی ایران می توانیم ‌مقابل خنثی کردن تمامی تهدیدات و تهاجمات فرهنگی دشمن ایستادگی کنیم و گام‌های رو به پیشرفت و اهداف ترسیمی چشم‌انداز برداریم و استان بوشهردر بخش قرآن و عترت از ‌ظرفیت‌های خوبی برخوردار است.
وی به تشکیل کارگروه‌ها در شهرستان‌ها بر اساس منشور و مطالبات قرآنی رهبر معظم انقلاب تأکید کرد و افزود: یکی از اهداف این نشست‌های تخصصی با مؤسسات و مراکز قرآنی، تقویت معنوی، مادی و برنامه‌ای جهت گسترش فعالیت‌ها و اجرای مناسب طرح و برنامه‌ها منطبق با نقشه راه است و ما در سال‌ جاری تلاش داریم یک حرکت جهادی و انقلابی در رفع کمبود امکانات و بودجه این مؤسسات قرآن و عترت صورت گیرد.

یادآور می شود، در پایان این آئین اعضا این کارگروه تخصصی به بحث و تبادل نظر درباره موضوع نشست پرداختند و در سومین نشست اتحادیه تشکل های قرآن و عترت استان بوشهر آئین نامه پیشنهادی حفظ قرآن کریم در راستای تربیت حفاظ بر اساس منویات قرآنی مقام معظم رهبری تدوین شد.

ارسال نظر