کد خبر : 6340

24 آذر یادواره شهدای دانشجو در تنگستان برگزار می شود

 24 آذر یادواره شهدای دانشجو در تنگستان برگزار می شود

مسوول بسیج دانشجویی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال تاکنون 12یادواره شهدای دانشجو در استان بوشهر برگزارشده است و در 24آذر در شهرستان تنگستان برگزارخواهد شد.

به گزارش بوشهر 24، مسوول بسیج دانشجویی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال تاکنون 12 یادواره شهدای دانشجو در استان بوشهر برگزارشده است و در 24 آذر در شهرستان تنگستان برگزارخواهد شد.

رضا آبشیرینی گفت: ستاد کنکره شهدای دانشجو دراین استان تشکیل شده و برای ترویج فرهنگ شهید و شهادت برنامه ریزی خوبی داشته باشد.

وی، ازخانواده شهدا خواست در صورت موجودبودن اسناد و مدارکی دال براینکه فرزندانشان در زمان شهادت دانشجوی دانشگاه بوده، آنها را به دبیرخانه کنگره شهدای دانشجو درمرکز استان ارسال کنند.

مسوول بسیج دانشجویی استان بوشهر اضافه کرد: یکی از برنامه های اساسی برای ترویج فرهنگ شهادت به نسل امروز و آینده مستندسازی از شهدای دانشجو و یا خانواده معظم شهداست که اکنون دومستند از خانواده های شهید عدالت و گنجی تهیه شده و در دستور کار وبرنامه ریزی است.

وی با اشاره به اینکه شهید محسن چکا به عنوان شهید شاخص سال 93 تعیین شده اظهارداشت: یکی دیگر از برنامه های فرهنگی تهیه کتاب شهدای دانشجو است که در این رتباط با خانواده شهید چکا مصاحبه انجام و جلد اول کتاب وارد مرحله ویراستاری شده است.

آبشیرینی گفت: در کنار چاپ کتاب شهدای دانشجو امسال نمآهنگ خاص شهدای دانشجو ساخته و در کنگره اجراشده است و نرم افزاراندروید هم ساخته شده که در فضای مجازی قابل دسترسی است.

وی در باره برگزاری یادواره شهدای دانشجو دراستان بوشهر گفت: سال هاست که یادواره شهدای دانشجو در این استان برگزارمی شود اما درسال جاری یادواره ها درسطح گسترده تری که همه دانشگاههای استان و روسای دانشگاهها و معاونان همراه با بسیج دانشجویی درگیرکارشوند در برنامه قرار گرفته است..

وی افزود: در استان بوشهر49 شهید دانشجو شناسایی شده و کنگره ملی شهدا در سطح کشور کار جمع آوری اطلاعات شهدای دانشجو انجام می دهد و احتمال دارد که این آمار افزایش پیدا کند./ تنگستان نما

ارسال نظر