کد خبر : 6345

اعزام ۴۹۵ روحانی به نقاط مختلف استان بوشهر

 اعزام ۴۹۵ روحانی به نقاط مختلف استان بوشهر

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: روحانیون و مبلغان از ماه محرم نقش مهم و ارزنده‌ای در تبیین قیام عاشورای حسینی داشته‌اند و اکنون ۴۹۵ روحانی در سایر نقاط استان بوشهر حضور دارند.

به گزارش بوشهر 24، حجت‌الاسلام سیدعلی پناه محمودنیا صبح امروز در نشست هماهنگی برنامه‌های دهه آخر ماه صفر با اشاره به فعالیت  مبلغان در ایام  صفر اظهار داشت :یک‌هزار و 160 هیئت مذهبی در استان  فعال هستند و مراسم ویژه دهه آخر ماه صفر توسط 60 هیئت محور اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه مجالس روضه خوانی و عزاداری در منازل اجرا می‌شود تصریح کرد: 50 برنامه محوری قرائت زیارت اربعین از راه دور نیز در سطح استان اجرا می‌شود و این در حالی است که 100 ایستگاه صلواتی در این دهه فعال است.

محمودنیا از اعزام روحانیون و مبلغان به سایر نقاط استان خبرداد و اظهار کرد: از ابتدای محرم تاکنون یک هزار و 304 مبلغ در سراسر استان مشغول به تبلیغ هستند که از این تعداد 495 مبلغ برای دهه آخر ماه صفر برنامه دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیزبا بیان اینکه مدارس پایگاه خوبی برای انتقال فرهنگ دینی و مذهبی است گفت:  این اداره کل آمادگی  همکاری برای اجرای برنامه‌های مشترک در این زمینه با نهادهای متولی دارد.

سیروس فتحی ازساماندهی آیین‌های عزاداری در محیط های آموزشی خبرداد و افزود: یکی از اقدامات مهمی که در این زمینه باید انجام شود ساماندهی آیین‌های عزاداری و شناسایی و رفع آسیب‌های فرهنگ عزاداری در محیط های آموزشی با همکاری معلمان و روحانیون است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش با اجرای برنامه‌های مناسب می‌تواند در حوزه پرورشی و فرهنگی بسیار موثر عمل کند و امیدواریم با انجام توافقات لازم با نهادهای متولی و حمایت مسئولان شاهد تحقق این امر باشیم. / تسنیم

ارسال نظر