کد خبر : 6348

ممنوعیت استفاده از شمایل منتسب به ائمه معصومین در عزاداری‌ها

ممنوعیت استفاده از شمایل منتسب به ائمه معصومین در عزاداری‌ها

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر بر عدم استفاده از شمایل منتسب به ائمه معصومین در عزاداری‌ها تاکید کرد.

به گزارش بوشهر 24، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ظهر امروز در نشست هماهنگی ویژه برنامه‌های دهه آخر صفر در استان بوشهر اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی استان بوشهر همچون ایام عزاداری تاسوعا و عاشورا، خود را برای برگزاری باشکوه عزاداری دهه آخر صفر آماده می‌کنند.

وی بیان کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری مراسمات دهه آخر صفر اندیشیده شده، ضمن اینکه توصیه‌های لازم هم به هیئت‌ها دادیم تا از بدعت در عزاداری‌ها خودداری کنند.

سروستانی ادامه داد: ریتم و آهنگ‌های نامناسب در مداحی و ایجاد مزاحمت نکردن برای مردم از طریق سیستم‌های صوتی، استفاده نکردن از شمایل منتسب به ائمه معصومین(ع)، آلات غیرمتعارف از مواردی بوده که به هیئت‌ها تاکید کردیم رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: تولید ویژه‌برنامه‌های تخصصی و گسترش برنامه‌های عزاداری در فضای مجازی ضروری است و این کار زمینه توسعه فرهنگ عزاداری در جامعه را فراهم می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر نیز در این نشست گفت: تمهیدات لازم برای تامین امنیت عمومی و خاص اربعین حسینی پیش‌بینی و به فرمانداران ابلاغ شده است و امیدواریم دستگاه‌های اجرایی نیز به وظایف عمومی خود در این ایام عمل کنند.

فتح‌الله حقیقی گفت: همه دستگاه‌های خدماتی موظف هستند در مراسم عزاداری ویژه دهه آخر صفر حضور شایسته داشته و با نهادهای متولی همکاری لازم را داشته باشند. / فارس

ارسال نظر