کد خبر : 6355

پیش بینی700 برنامه مذهبی ویژه دهه آخر صفر دراستان بوشهر

 پیش بینی700 برنامه مذهبی ویژه دهه آخر صفر دراستان بوشهر

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی ایتان بوشهر گفت: 700 مراسم مذهبی مختلف ویژه دهه آخر صفر در مساجد، حسینیه ها و تکایای مناطق مختلف این استان برگزار می شود.

به گزارش بوشهر 24، سیدعلی پناه محمودنیا روزسه شنبه درنشست هماهنگی برنامه های دهه صفر افزود: یکهزار و160 هیات مذهبی در استان بوشهر فعالیت می کنند که مراسم ویژه دهه آخر صفر توسط 60 هیات محوری اجرا می شود.

وی اضافه کرد: در کنار برگزاری 100 ایستگاه صلواتی دراین دهه توسط هیات های محوری، 50 برنامه محوری قرائت زیارت اربعین از راه دور نیز دراستان اجرا می شود و مجالس روضه خوانی در منازل را نیز خواهیم داشت.

محمودنیا اظهارکرد: از ابتدای محرم تاکنون یکهزار و 304 مبلغ در سراسر استان مشغول به تبلیغ هستند که از این تعداد 495 مبلغ برای دهه آخر صفر برنامه دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: مدارس پایگاه خوبی برای انتقال فرهنگ دینی و مذهبی هستند و این آمادگی را داریم با اجرای برنامه های مشترک در این زمینه با نهادهای متولی همکاری کنیم.

سیروس فتحی افزود: یکی از اقدامات مهم که در این زمینه باید انجام شود، ساماندهی آیین های عزاداری و شناسایی و برطرف کردن آسیب های فرهنگ عزاداری درمحیط های آموزشی با همکاری معلمان و روحانیون است.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش با اجرای برنامه های مناسب می تواند در حوزه پرورشی و فرهنگی بسیار موثر عمل کند و امیدواریم با انجام توافقات لازم با نهادهای متولی و حمایت مسوولان شاهد تحقق این امر باشیم. / ایرنا

ارسال نظر