کد خبر : 6358

هزینه‌های آب، برق و گاز اماکن مذهبی رایگان شد

هزینه‌های آب، برق و گاز اماکن مذهبی رایگان شد

با موافقت نمایندگان، هزینه آب، برق و گاز مساجد، حسینیه‌ها، موسسات قرآنی، حوزه‌های علمیه، گلزارهای شهدا، امامزاده‌ها، خانه‌های عالم روستا‌ها و اماکن مذهبی و اقلیت‌های دینی رایگان شد.

به گزارش بوشهر 24، نمایندگان در جلسه علنی امروز بخشی از مواد باقیمانده طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را که نیاز به اصلاحیه داشت، بررسی و تصویب کردند. 

براین اساس، فضاهای اصلی مساجد، حسینیه‌ها، موسسات قرآنی، حوزه‌های علمیه، گلزارهای شهدا، امامزاده و خانه‌های عالم روستا‌ها و اماکن مذهبی اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی از هزینه مصارف ماهانه معاف هستند و شامل موارد تجاری وابسته به آن‌ها نخواهد شد.  

پیش از این نمایندگان ماده ۲۱ این طرح را به شرح زیر بررسی کرده بودند:  
مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و واحدهای مسکن احداثی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برای اساتید و طلاب و روحانیون غیرشاغل و جامعه هدف واجد شرایط فاقد مسکن که قبلاً از این مزایا استفاده نکرده‌اند از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی، عوارض شهرداری و هزینه‌های انشعاب آب و فاضلاب و برق و گاز برای یک‌بار تا سقف الگوی مصرف معافند.  
اعتبارات این بند در قوانین بودجه سنواتی جهت پرداخت به دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات موضوع این ماده تأمین می‌شود.  
البته عبارت «الگوی مصرف» شامل این معافیت نخواهد شد.  
این اصلاح با ۱۲۸ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در صحن علنی تصویب شد. / باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر