کد خبر : 6711

رونمایی از سامانه جامع کتابخانه‌های دیجیتال دانشگاه فرهنگیان

رونمایی از سامانه جامع کتابخانه‌های دیجیتال دانشگاه فرهنگیان

ظهر امروز سامانه جامع کتابخانه‌های الکترونیکی و دیجیتال دانشگاه فرهنگیان کشور در بوشهر رونمایی شد.

به گزارش بوشهر 24، ظهر امروز در حاشیه همایش ملی پژوهش دانشگاه فرهنگیان از سامانه جامع کتابخانه‌های الکترونیکی و دیجیتال دانشگاه فرهنگیان کشور در بوشهر رونمایی شد.

عضو شورای افکار سنجی و اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان کشور در ارتباط با این سامانه اظهار داشت: این سامانه از مزیت‌های زیادی برخوردار است که بهره مندی از سیستم RFID یکی از مزیت‌های این سامانه به شمار می رود.

سارا تورعی بیان داشت: جستجو در میان اسناد فیزیکی ودیجتالی و همچنین ارائه خدمات مالی با این سامانه قابل انجام است.

وی با بیان اینکه این سامانه به عنوان یک کتابخانه وسیع در سطح کشور محسوب می‌شود، گفت: اطلاع رسانی به اعضا توسط ایمیل و پیامک، فراخوانی خودکار اطلاعات اعضا از  سامانه آموزش و انجام تمام فرایند نقل و انتقال دانشجویان از طریق این سامانه انجام می‌شود.

استاد دانشکده ریاضی دانشگاه شهید بهشتی نیز در این همایش بیان داشت: بطور طبیعی دانشگاه فرهنگیان بطور طبیعی با سرنوشت همه فرهنگیان گره خوده از این رو باید به دغدغه‌های آن حساس باشیم.

زهرا گویا تصریح کرد: پیشرفت این حوزه در گروه تعامل آموزش عالی و آموزش عمومی است و بدون تعامل این دو آموزش نمی‌توان افق روشنی را فرا روی دانشگاه فرهنگیان ترسیم کرد.

وی گفت: برای ایجاد قابلیت‌های حرفه‌ای باید بدانیم که معلمان چه چیزهایی را می‌دانند و چگونه می‌توانند آن را درک کنند.

گفتنی است در این آیین محمود مهر محمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور و سید امید فاطمی رئیس مرکز هوشمندسازی دانشگاه فرهنگیان کشور نیز حضور داشتند. / فارس

ارسال نظر