کد خبر : 7471

ابراهیم رضایی

حقوق بشر و کتک خوردن بسیجی‌ها!

حقوق بشر و کتک خوردن بسیجی‌ها!

به گزارش "بوشهر24"، وی که اصالتا بوشهری است در آخرین مطلبی که بر روی وبلاگ خود منتشر نموده، به حوادث جمعه شب بوشهر و کتک خوردن بسیجی ها توسط مامورین نیروی انتظامی پرداخته است

بوشهر24: ابراهیم رضایی یکی از فعالان رسانه ای کشور است که در سابقه خود سردبیری سایت جهان نیوز و فعالیت در خبرگزاری جمهوری اسلامی و روزنامه ایران را دارد.

به گزارش "بوشهر24"، وی که اصالتا بوشهری است در آخرین مطلبی که بر روی وبلاگ خود منتشر نموده، به حوادث جمعه شب بوشهر و کتک خوردن بسیجی ها توسط مامورین نیروی انتظامی پرداخته است:

پیش از شما

 به سان شما

بی‌شمارها

 با تار عنکبوت

 نوشتند روی باد

 کین دولت خجستهٔ جاوید زنده باد. (استاد شفیعی کدکنی)

***

خیلی نیازی به تحلیل و تفسیر ندارد که حق با کیست، وقتی لشکر رسانه‌ای سلطه به آن گستردگی در مقابل مردمِ حق‌طلب صف‌آرایی می کند، وقتی مدعیان حقوق بشر دلشان از کتک خوردن چند بسیجی خنک می‌شود، وقتی اعتراض معمول چند نمازگزارِ نجیب، صفوف متقدم و متاخر جبهه سازش را به هراس می‌اندازد، وقتی "رانتی‌ها" و "تازه وارد‌ها" از پشت میز دستور حمله می دهند و منتقد را سرکوب می کنند، وقتی... دیگر جایی برای شک و شبهه باقی نمی ماند.

خواستم از راه دور، برای ثبت در تاریخ بنویسم که در مصاف حق و باطل، در جنگ مستضعف و مستکبر، اگر کتکی نخوردیم حداقل در جبهه بی بی سی و صدای آمریکا و «من‌وتو» هم نبودیم. باید دست بسیجیانی که در راه قرآن جلوی «عقب‌ماندگی فرهنگی» ایستادند، را بوسید. آن برخورد پیام‌آور استیصالِ "صندلی‌دوستانی" بود که اقلیت و اکثریت را با یکدیگر اشتباه می گیرند و فکر می کنند «بقا» با «ابتذال» رابطه مستقیم دارد.

به خیال خود می‌خواستند ضرب شستی به جوانان حزب‌اللهی نشان دهند تا راه برای ساختارشکنی‌های بعدی فراهم شود و دیگر کسی جرات نکند به حضرات انتقاد و اعتراض کند. می‌خواستند با خشونت، دهان حزب‌اللهی‌ها را ببندند و آنها را منفعل کنند اما نمی دانستند نسل حاج همت و حاج قاسم سال‌هاست که به عربده‌کشی‌های آمریکا و ارادتمندانش عادت دارد. ساده اندیشیده بودند چه که این تدبیر! باعث شد تا انقلابی‌ها به خود بیایند و اعتماد به نفس‌شان بالاتر برود. حافظه‌شان ضعیف است آنقدر ضعیف که یادشان رفته در 88 ، امریکا و اسراییل و انگلیس و ریگی و رجوی و میرحسین و سلطنت‌طلبان و منافقین و سعودی‌ها و وهابی‌ها و... دست به دست هم دادند اما سر از «9 دی» در آوردند. یادشان رفته که از عاشورای 61 تا عاشورای 88 هرکه و هر جا مقابل آل الله ایستاد، عاقبت بخیر نشد. از «سنت الهی» بترسید!

کارمان به جایی رسیده که امروز باید از آزادی و از استقلال دفاع کنیم. تازه باید در قرن 21 و در هزاره سوم برای برخی توضیح دهیم که آزادی چیز خوبی و میراث خون شهداست و اگر نباشد، استبداد می شود. مردم حق دارند انتقاد و اعتراض و سئوال کنند.

و اما چند نکته:

1- همه باید به قانون تمکین کنیم. اساساً دعوای ما با این جماعت بر سر قانون‌شکنی آنهاست. به اعتقاد حقیر، قانون‌شکن آنهایی هستند که مجوز غیرقانونی و «بر خلاف احکام اسلامی» صادر می کنند.

2- موسیقی خوب داریم و موسیقی بد. تکلیف این نوع موسیقی نیز معلوم است. متحجر هم آنهایی هستند که "فرمان" سرکوب می دهند، نه افرادی که به بی‌بندوباری اعتراض می کنند. عصبیت ویژگی آنهاست، حزب‌اللهی‌ها صبورند.

3- جهت‌گیری‌های اعتراضی نباید به سمت نیروی انتظامی و نهاد قضایی باشد. وظیفه نیروی انتظامی برقراری نظم و اجرای دستور است. جهت‌گیری باید به سمت سیاسیونی باشد که تصمیمات غلط می‌گیرند و با عینک سیاسی، منافع ملت را فدای منافع خود می کنند. فراموش نکنیم که همین نیروی انتظامی در سال 88 جلوی لشکر عمر سعد و کودتای مخملی دیکتاتورها ایستاد و از رای مردم حراست کرد. تضعیف نیروی انتظامی خواسته اهالی فتنه است.

4- مهمتر از "عاملان"، "آمران" هستند که باید هزینه تصمیمات غلط‌شان را بپردازند. این حادثه باید برای خیلی‌ها درس عبرت شود تا بدانند اینجا «جمهوری اسلامی» و «سرزمین رییسعلی دلواری» نماد مبارزه با انگلیس و «انگلیس‌پرستان» است.

5- از شخصیت های حقیقی و حقوقیِ مذهبی و انقلابی انتظار می رود که در قبال این فتنه سکوت نکنند. همه باید با وسایل مختلف ارتباطی روشنگری کنند و واقعیت‌ها را به مردم بگویند تا حریف، حقیقت را ذبح نکند. مظلومان شرحِ مظلومیت‌شان را ثبت کنند.

6- تردید نکنید که می خواستند با این اقدامات، خفقان ایجاد کنند و در یک فضای بسته برای مجلس و ریاست جمهوری آینده برنامه‌ریزی کنند اما رفتار نجیبانه متدینینِ معترض و حمایت‌های مردمی ناکامشان کرد و وضرر کردند. حزب الله امروز باید پاسدار آزادی و جمهوریت باشد.

7- بوق های تبلیغاتی ملکه بریتانیا و کاخ سفید و نوه رضاخان قلدر دم خروسی بود که باز هم پیوند نزدیک برخی رفقای اصلاح‌طلب با محافل بیگانه را ثابت کرد و نیز ثابت کرد که هدف‌گیری سربازان جبهه فرهنگی انقلاب، دقیق است.

8- این روزها خیلی شبیه ماه‌های آخر دولت احمدی نژاد است. عصبانیت‌ها را هم باید درک کنیم. هر چه نامحبوب‌تر، تندتر!

 • ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ ۱۱:۰۳

  3 1 پاسخ

  بسیار عالی و ممنون اجرت با سیدالشهدا برادر

 • حمید ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ ۱۳:۱۰

  4 0 پاسخ

  مثلا ماههای آخر دولت احمدی نژاد چه تندی با مردم کردند؟

 • ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ ۱۳:۱۱

  2 1 پاسخ

  خوب جواب دادید باید در جواب مدعیان قانون مداری گفت حق را نباید با سنجش اکثریت یا اقلیت شناخت هر کجا حق هست باید رفت اگر تعداد کمی به یک حکم غیر قانونی و غیر شرعی اعتراض کردند نباید آنها را ناحق جلوه دهند و اکثریت را مقابل اقلیت گذاشت اگر این چنین باشد پس لشکر عمر سعد حق است و امام حسین (ع) ناحق

 • بوشهر ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ ۱۴:۰۰

  2 4 پاسخ

  درود بر استاندار فهیم
  درود بر خانم ماحوزی
  درود بر برادران نیروی انتظامی

 • بوشهری ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ ۱۹:۲۲

  2 2 پاسخ

  سلام احسنت آقای رضایی با این مطلب بجاتون خدا خیرت بده .مسولین کجایند بسیجیان وحزب اللهی ها دارند سرکوب میشوند وهیچ کس حرفی نمیزند.

 • خواهر شهید ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۶:۰۲

  0 0 پاسخ

  احسن بر شما اقای رضایی.خدا شما راحفظ کند. مقاله جالب بود.مردم متدین ب.انجام وظیفه کردند.نتیجه هم گرفتند. خداوند شما جوانان پاک و فهیم وبا بصیرت را برای ادامه راه شهدا نگه دارد.

ارسال نظر