کد خبر : 7494

امام جمعه بوشهر در نشست با سردار نقدی مطرح کرد

راه‌اندازی شبکه ماهواره‌ای دینی از طرح‌های آینده درعرصه فرهنگی استان بوشهر+تصاویر

 راه‌اندازی شبکه ماهواره‌ای دینی از طرح‌های آینده درعرصه فرهنگی استان بوشهر+تصاویر

بوشهر24: امام جمعه بوشهر گفت: در بوشهر در حال طراحی یک شبکه ماهواره‌ای دینی هستیم که با هدف دفاع از نظام در مقابل تهاجم دشمن فعالیت خواهد کرد.

بوشهر24: امام جمعه بوشهر گفت: در بوشهر در حال طراحی یک شبکه ماهواره‌ای دینی هستیم که با هدف دفاع از نظام در مقابل تهاجم دشمن فعالیت خواهد کرد.

به گزارش "بوشهر24"، حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماينده مقام معظم رهبري در استان و امام جمعه بوشهر در دیدار با سردار نقدی رئیس بسیج مستضعفین کشور ضمن تبریک ایام میلاد پیامبر (صلی‌الله علیه‌وآله‌وسلم) و امام صادق (علیه‌السلام) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا فرمودند: اگر تاریخ انقلاب اسلامی را مرور کنیم خواهیم دید که سپاه و بسیج خط نورانی و طلایی و عامل صیانت و پایداری و استقامت ایران اسلامی هستند .

ایشان با بیان اینکه اولین پاسدار حریم ولایت در اسلام علی‌بن‌ابی‌طالب(علیه‌السلام) بوده‌اند، افزودند: سپاه و بسیج خط مقدم حفاظت و حراست و پاسداری از حریم انقلاب در شرایط کنونی هستند.

نماینده ولی فقیه بخش فراوانی از موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی در آینده را منوط به عملکرد سپاه و بسیج دانسته و تقویت و حمایت از سپاه و بسیج را واجب و تضعیف این دو نهاد را به هر شکل ممکن حرام دانستند.

حضرت آيت الله صفايي بوشهري عنوان نمودند:سپاه و بسیج علاوه براینکه در بحث‌ دفاع از کشور عملکرد بسیار مطلوبی داشته است، در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نیز حضور پیدا کرده و در همه آن‌ها نیز موفق بوده است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان بیان داشتند: روح بسیجی و پاسدار بودن در استان بوشهر سابقه دیرینه دارد و نماد آن را می‌توان در علمای بزرگی نظیر علامه بلادی و رئیس علی دلواری و مردم متدین و ولایتمدار این استان مشاهده کرد.

ایشان با بیان اینکه در عرصه اقتصاد بین‌الملل، مهم‌ترین عرصه توسعه حوزه اقتصاد، اقتصاد کرانه ای است افزودند: هندسه استان بوشهر از نظر جغرافیایی با دارا بودن 937 کیلومتر مرز دریایی و دارا بودن 707 کیلومتر مرز کرانه ای یکی از اساسی ترین مکان های هندسی در حوزه توسعه اقتصاد کشور است.

حضرت آيت الله صفايي بوشهري همچنین اظهار داشتند:اگر ما بتوانیم در هندسه استان بوشهر مهندسی اقتصادی را با توجه به منویات مقام معظم رهبری انجام دهیم و سهم بسیج و سپاه را در این راستا مشخص کنیم، قطعاً استان بوشهر می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی نظام را حل کند.

حضرت آيت الله صفايي بوشهري با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه فرهنگی خط مقدم دفاع فرهنگی در جنوب ایران است، افزودند: در این راستا حوزه های علمیه بسیاری ساخته شده و اردوگاه بزرگ فرهنگی نیز در حال طراحی است. همچنین تلاش برای راه‌اندازی شبکه ماهواره‌ای دینی نیز از طرح‌های آینده درعرصه فرهنگی این استان خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در پایان بیانات خود خاطر نشان نمودند:استان بوشهر آمادگی خود را برای تمامی طرح‌هایی که مقام معظم رهبری در تمامی عرصه‌ها دارند، اعلام می کند.

ارسال نظر