کد خبر : 769

موضع اعضای شورای شهر برازجان درباره کنسرت جنجالی

موضع اعضای شورای شهر برازجان درباره کنسرت جنجالی

به گزارش خبرنگار "بوشهر 24" برخی از اعضای شورای اسلامی شهر برازجان در محافل مختلف درباره برگزاری کنسرت در شهرستان اظهارنظر کرده و نظرات خود را اعلام کرده اند.

بوشهر24: برگزاری قریب الوقوع یک کنسرت موسیقی پاپ در شهر برازجان واکنش های گسترده ای را از سوی مردم دیندار و جوانان انقلابی برازجان در پی داشته است.

به گزارش "بوشهر24"، به دنبال تذکرات حجت الاسلام مصلح در خطبه های نمازجمعه شهر برازجان خطاب به مسئولین برای جلوگیری از هنجارشکنی و مهیا ساختن شرایط وقوع مفسده و اختلاط دختر و پسر، جمع کثیری از مردم متدین و جوانان انقلابی با تجمع و امضای طومار، خواستار اقدام قاطع و عاجل مسئولین شدند.

به دنبال گسترش اعتراضات مردمی به سیاست عامدانه دولت در نشر کنسرت های موسیقی، مسئولین شهرستان و استان هم به این ماجرا ورود پیدا کردند و موافقت یا مخالفت خود با برگزاری کنسرت ها را ابراز نمودند.

به گزارش خبرنگار "بوشهر 24" برخی از اعضای شورای اسلامی شهر برازجان نیز در محافل مختلف درباره برگزاری کنسرت در شهرستان اظهارنظر کرده و نظرات خود را اعلام کرده اند.
قائدی: رعایت موازین قانونی در برگزاری کنسرت ها لازم است
بهادر قائدی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان در این باره گفت: من با برگزاری کنسرت موافقم و هیچ اشکالی در برگزاری آن در سطح شهر نمی بینم البته باید ضوابط و موازین قانونی در آن رعایت شود.
این عضو شورا اظهار داشت: نفس برگزاری کنسرت، البته کنسرتی که مجاز است و از چارچوب قانون خارج نباشد، صحیح است و باید اجرا شود.
وی این را هم گفت که باید در نحوه حضور شرکت کنندگان و مدعوین، نحوه نشستن آنها و همچنین نحوه اجرای این کنسرت نظارت صورت بگیرد.

گرمسیری: شکاف فکری و فرهنگی در جامعه وجود دارد
محمد تقی گرمسیری، رییس کمیسون عمران شورای شهر برازجان نیز درباره اجرای کنسرت در شهر برازجان گفت: برگزاری کنسرت و تنش های ایجاد شده نشان دهنده شکاف فرهنگی و فکری است که در جامعه وجود دارد.
این عضو شورای برازجان تاکید کرد: در جامعه مسایل و مشکلات فرهنگی را باید با منطق و اخلاق انسانی حل کرد.
گرمسیری اظهار داشت: توسل به زور و قدرت نشانه درد فرهنگی است که باید برای رفع آن ویروس های فرهنگی را شناسایی کنیم.

مرتضی نیکجو: من با کنسرت و شادی بسیار موافقم
مرتضی نیکجو: من با کنسرت و شادی بسیار موافقم و من فردی هستم که به موسیقی علاقمند هستم.
نائب رییس شورای اسلامی شهر برازجان اظهار داشت: من با ایجاد مفسده مخالفم و اگر در حاشیه برگزاری کنسرت مشکلی پیش بیاید با آن مخالفم.
نیکجو گفت: من می دانم جامعه من در چه وضعیت کم نشاطی است ولی برای ایجاد نشاط در جامعه راه های زیادی وجود دارد.

مرتضی قدوسی: تذکرات امام جمعه، حجت شرعی و فصل الخطاب است
مرتضی قدوسی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر برازجان هم با استناد به تاکیدات امام جمعه شهر برازجان گفت: امام جمعه شهر مثل پدر جامعه است و مانند پدری دلسوز به دنبال ایجاد امنیت و آرامش روحی و روانی جامعه است.
رییس کمیسیون علمی و پژوهشی شورای اسلامی شهر برازجان افزود: تذکرات امام جمعه محترم، حجت شرعی و فصل الخطاب است.
قدوسی تاکید کرد: تمامی گروه ها و سلایق مختلف فکری، سیاسی و فرهنگی اگر معتقد به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند باید در چارچوب احکام اسلامی حرکت کنند و به توصیه های دلسوزانه و پدرانه امام جمعه محترم عمل نمایند.

ارسال نظر