کد خبر : 7743

جنتی: استان بوشهر یک مجتمع فرهنگی آبرومند برای استفاده هنرمندان ندارد

جنتی: استان بوشهر یک مجتمع فرهنگی آبرومند برای استفاده هنرمندان ندارد

بوشهر 24: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان بوشهر یک مجتمع فرهنگی آبرومند برای استفاده هنرمندان ندارد.

بوشهر 24: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان بوشهر یک مجتمع فرهنگی آبرومند برای استفاده هنرمندان ندارد.

به گزارش " بوشهر 24 "، علی جنتی سه‌شنبه شب در نشست صمیمانه با اهالی فرهنگ استان بوشهر اظهار داشت: بوشهر یک استان فرهنگ‌پرور و هنر‌پرور است که دارای افراد بزرگ و برجسته در برهه‌های مختلف تاریخی بوده است.

وی به برخی بزرگان استان بوشهر و شاعران و نویسندگان اسن استان اشاره کرد و افزود: مردم استان بوشهر به هنرمندان و اهالی فرهنگ و ادب خود افتخار می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به فرهنگ عامه بسیار قوی در زمینه‌های موسیقی، مطبوعات و چاپ و نشر در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه با وجود این همه ظرفیت در استان بوشهر یک مجتمع فرهنگی مناسب و آبرومند وجود ندارد.

وی از پیگیری جدی برای ساخت مجتمع فرهنگی و هنری در استان بوشهر به عنوان یک اولویت اشاره کرد و بیان داشت: باید اعتبارات مورد نیاز را برای این مهم از منابع مختلف فراهم کنیم تا مردم از آن بهره‌مند شوند.

جنتی با تاکید بر لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی از مجموعه اهالی فرهنگ و هنر استان بوشهر، افزود: با بازسازی خانه‌های قدیمی و آثار تاریخی بوشهر می‌توان به صورت نگارخانه درآورده و آثار هنری بوشهر را به نمایش درآورد.

وی با اشاره به در صدور مجوزها برای آثار هنری، کنسرت‌ها، تئاترها، نمایش‌ها، نمایش فیلم و صدور پروانه ساخت از افرادی استفاده می‌شود که حرفه‌ای، اسلام شناس و کاردان هستند، بیان داشت: ما حوزه‌ای هستیم و وقتی مجوزی صادر می‌کنیم از روی آگاهی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجوز برگزاری کنسرت گروه لیان در بوشهر اشاره کرد و افزود: ملاک و معیار ما مقام معظم رهبری و دیدگاه ایشان در حوزه‌های موسیقی، فیلم و دیگر حوزه‌ها بوده که مشخص هم است و نباید از رهبری جلو بیافتیم.

وی با بیان اینکه این مسائل باید با گفتگو حل شود و راهکارهای دیگر جوابگو نیست، ادامه داد: در این زمینه  باید عقیده مخالف را تحمل کرده، تبادل نظر، گفتگو و سخن گوییم./ مهر

ارسال نظر