کد خبر : 777

آیت الله صفایی بوشهری: نکند در کنار تکریم به امام زمان(عج) شاهد بروز گناه شویم

آیت الله صفایی بوشهری: نکند در کنار تکریم به امام زمان(عج) شاهد بروز گناه شویم

بوشهر24: امام جمعه بوشهر با بیان اینکه پیشگیری از بروز گناه در فضای جشن ضروری است افزود: نکند در کنار تکریم به امام زمان(عج) شاهد بروز گناه شویم کوشش شود تا برنامه‌ جشن میلاد امام زمان(عج) پرمحتوا مهدوی و دینی باشد.

بوشهر24: امام جمعه بوشهر با تاکید بر فراهم کردن زمینه ازدواج آسان برای جوانان گفت: اینکه جوانی بتواند در شرایط مناسب ازدواج کرده و شغل مناسبی را به دست بیاورد، موجب جلوگیری از بسیاری آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.
به گزارش "بوشهر24" ،  آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر با سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با اشاره به آغاز برنامه‌های هفته جوان و تبریک میلاد حضرت عالی اکبر(ع)، خواستار توجه مسئولان به مشکلات جوانان شد و اظهار داشت: ایران کشوری جوان است و استان بوشهر نیز دومین استان جوان کشور محسوب می‌شود بنابراین توجه به نیازها و خواسته‌های جوانان از موضوعات مهمی است که مسئولان باید مد نظر داشته باشند.

وی بیان کرد: اشتغال و ازدواج دو موضوع مهم در ارتباط با قشر جوان است و استان بوشهر با وجود ظرفیت‌های مختلف صنعتی و تجاری نباید دغدغه اشتغال جوانان را داشته باشد.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: مسئولان استان باید زمینه برای توسعه فضای آموزشی در استان را برای استفاده جوانان مهیا کنند ضمن اینکه جوانان این استان نیز باید برای اشتغال در زمینه‌های مختلف، آموزش لازم به ویژه در رشته‌های فنی را ببینند.

صفایی بوشهری با تاکید بر فراهم کردن زمینه ازدواج آسان برای جوانان گفت: اینکه جوانی بتواند در شرایط مناسب ازدواج کرده و شغل مناسبی را به دست بیاورد، موجب جلوگیری از بسیاری آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.

وی با بیان اینکه توسعه فضاهای آموزشی از دیگر نیازها برای حل مشکلات جوانان است، بیان کرد: توسعه مراکز فرهنگ دینی در هیئت‌ها، مساجد، حسینیه‌ها، و فرهنگسراهای دینی از ضروریات است.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان باید مروج دین خدا باشند، خاطرنشان کرد: دولت اسلامی باید برنامه‌اسلامی را با اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی درک کنند.

وی با تبریک سالروز تولد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) بر توجه به جشن‌های این روز تاکید و تصریح کرد: از تمام کسانی که کار فرهنگی در بخش‌های گوناگون جامعه می‌کنند بر برنامه‌ریزی صحیح، زیبا و جذاب در نیمه شعبان توجه کنند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه پیشگیری از بروز گناه در فضای جشن ضروری است افزود:  نکند در کنار تکریم به امام زمان(عج) شاهد بروز گناه شویم کوشش شود تا برنامه‌ جشن میلاد امام زمان(عج) پرمحتوا مهدوی و دینی باشد.

ارسال نظر