کد خبر : 7910

برپایی کارگاه داستان‌نویسی مقدماتی و فنون بازیگری در بوشهر

برپایی کارگاه داستان‌نویسی مقدماتی و فنون بازیگری در بوشهر

بوشهر24: رئیس حوزه هنری بوشهر از برپایی کارگاه داستان‌نویسی مقدماتی و فنون بازیگری در بوشهر خبر داد.

به گزارش "بوشهر 24"، سیدحسین سیدزاده صبح امروز در حاشیه برپایی کلاس‌های هنری در بوشهر گفت: در کارگاه داستان‌نویسی مقدماتی مقوله داستان بومی و بومی‌نویس و ساز و کار استفاده از عناصر بومی در داستان مطرح شد.

وی اظهار کرد: مهدی انصاری مدرس این کارگاه همچنین درباره استفاده از کلمات، واژگان و ترکیبات بومی در نثر و دیالوگ توضیحاتی ارائه داد و از ایرج صغیری و محمدرضا صفدری به عنوان نویسندگانی که هر کدام به نوعی مولفه‌های بومی (صغیری اتمسفر بومی و صفدری موسیقی دشتی) را در آثار خود جاری و ساری ساخته‌اند، نام برد.

رئیس حوزه هنری بوشهر به برگزاری کارگاه آموزش فنون بازیگری اشاره کرد و گفت: کارگاه آموزش فنون بازیگری زیر نظر مهدی ضیغمی‌نژاد با حضور هنرجویان این کارگاه در سالن نمایش حوزه هنری برگزار شد.

سیدزاده اضافه کرد: در این جلسه هنرجویان اصول صحیح بیان تنفس و ریتم‌شناسی را به مدت دو ساعت آموختند و در پایان نیز گروهی از هنرجویان چند اتود را به اجرا درآوردند.

وی تصریح کرد: نمایش خیابانی «جنگ، نه» به مدت سه شب در حوزه هنری استان بوشهر اجرا شد، این نمایش به نویسندگی و کارگردانی مهدی ضیغمی‌نژاد به مدت سه شب در جلوی محوطه حوزه هنری استان بوشهر به اجرای عمومی درآمد و مورد استقبال عموم هنردوستان قرار گرفت.

رئیس حوزه هنری بوشهر خاطرنشان کرد: این نمایش تلاش داشت که جهانی سرشار از صلح و صفا فضایی خالی از هرگونه جنگ و ستیز را به صورت موسیقی و حرکت نشان دهد، از عوامل این نمایش می‌توان به بازیگران آن نیایش دهقانی، محمدامین مسروریان، محمود کهنسال، سیدآرمان حسینی، موسیقی حسن‌ ابوالحسنی و پوستر و بروشور مهدی جلالی سروستانی اشاره کرد./فارس

ارسال نظر